Veskimägi: Riik ei pea olema igal pool ise sõudja

Liis Kängsepp 17. august 2004, 09:45

Rahandusminister Veskimägi sõnul pole vajadust ega põhjust riigi enamusosaluste võõrandamiseks, küll aga tuleb kaaluda võimalust osaluste viimiseks börsile.

?On riigi ühene huvi omada osalusi sellistes strateegilistes ettevõtetes nagu Tallinna Sadam või Eesti Energia,? sõnas Veskimägi. ?Riigi strateegiliste huvide eiramine viib kurbade tagajärgedeni: raudtee infrastruktuuri erastamine on viga, millest tulenevaid probleeme tuleb lahendada veel mitmete eelseisvate aastate vältel. Selliseid ebamõistlike otsuste tegemist tuleb vältida.?

Veskimägi lisas, et riigi osalemine ettevõtluses peab olema selgelt seotud avalike ülesannete täitmisega. ?Piltlikult öeldes ei pea riik olema igal pool ise sõudja, vaid pigem peab olema ühiskonna kindlakäeline tüürimees,? ütles rahandusminister, kelle sõnul pole mõtet igal pool osaleda, kuid tuleb tagada, et strateegilistes valdkondades on riigi huvid kaitstud.

?Küll aga tuleb hoolega kaaluda võimalust äriühingute vähemusosaluste viimiseks börsile, et suurendada seeläbi ettevõtete läbipaistvust ja efektiivsust ning võimaldab riigil kui omanikul saada seeläbi suuremaid tulusid oma varadelt,? lisas Veskimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing