Rõivatööstuses nõrgad tulemused Sangaril ja Klementil

Liis Kängsepp 30. august 2004, 00:00

?Kaks aastat on restruktureerimisega tegeletud ja iga kvartaliga oleme suutnud tulemusi tasapisi parandada,? jäi ASi Klementi juht Toomas Leis siiski optimistlikuks, lisades, et PTA brändi ostmine oli absoluutselt õige otsus. ?Peame järk-järgult ennast vaid tõestama.?

Siiski on takerdunud plaan avada Oslos PTA kaubamärki kandev kauplus. ?Oslo pood hetkel on topanud rendipinna läbirääkimiste taha,? ütles Leis, kelle sõnul ei jäänud soovitud kauplusepind vabaks ning nüüd otsitakse uut. ?Asi Oslos seisab ja ei tea, millal poe avada saab.?

Teiste suuremate rõivatööstusettevõtete kasumid jäid 2 miljoni krooni piiresse, tugevaima arengu tegi aasta jooksul läbi AS Baltika, jõudes 32-miljonilisest kahjumist tänavu 1,7 miljoniga plussi.

Baltika juhi Meelis Milderi sõnul tuleb mõista, et rõivatööstus on suure konkurentsiga tööstusharu, kus ettevõtetel on erinevad strateegiad. Milderi sõnul on Baltika eesmärgiks hetkel saavutada 2005. aastal võimalikult parem tulemus, kuna mõned aastad tagasi Montoni kaubamärki kasutusele võttes seati eesmärgiks nelja aastaga plussi jõuda. ?Olümpiamängudega on ju ka nii, et nendele eelneval aastal ei tule hüpata maailmarekordit, hästi tuleb esineda olümpia-aastal,? ütles Milder.

?Ai, kui kahju!? hüüatas Klementi jätkuvast miinusest kuuldes ASi Sangar turundusjuht Triin Kaasik. ?Mul on kogu aeg olnud lootus, et nad leiavad oma ostja.?

Nädala algul Sangari kasumi kukkumist kommenteerides tõi Kaasik välja, et rõivatööstuse näol pole tegemist naftatransiidiga, kus käive on sisuliselt võrdne kasumiga. ?Oleme vaga vesi,? kommenteeris Kaasik Sangari tulemust reedel. ?Me alles kompame uusi võimalusi, pingutused ei ole veel tulemuseks realiseerunud.?

Paremat tulemust loodab Kaasik näidata järgmise aasta algul, kuna praegu tehakse testpartiisid uutele tellijatele.

Stabiilselt möödus esimene poolaasta ASile Ilves-Extra ning OÜ-le PVMP-EX (Nurme Vabrik). Ilves-Extra teenis kuue kuuga 1,1 miljonit kasumit, peamiselt allhankele suunatud Nurme Vabrik sai 50miljonilise käibe juures 2 miljonit krooni kasumit. Eelmise aasta esimese seitsme kuuga teenis firma 2,1 miljonit krooni kasumit, käive oli toona 42 miljonit.

Ilves-Extra tegevjuhi Arvo Kivikase sõnul on Eesti rõivatööstuses hetkel väga huvitav aeg. ?On võetud väga olulisi riske ja ma jälgin põnevusega mängu, mis järgmisena juhtub,? ütles Kivikas, kelle sõnul oleks Ilves-Extra esimese poolaasta tulemused võinud olla tunduvalt paremad. ?Aga tekkisid finantsprobleemid, me ei saanud materjale välja osta,? sõnas Kivikas. ?Olen liiga väikese rahaga teinud liiga suurt äri,? lisas ta, viidates, et Ilves-Extra käive ületab ettevõtte bilansimahu kahekordselt.

Paremat tulemust ootab Kivikas teiselt poolaastalt. ?Inimene tahab endale riiet selga, kui tal külm hakkab, ja see juhtub enamasti sügisel.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing