Ülo Toomsalu • 28. oktoober 2004 kell 6:34

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Riigikontrolör tahab, et riik lööks ülepolitiseeritud nõukogudes korra majja. Lisaks leiab Mihkel Oviir, et riigil tuleb esitada Eesti Viljasalve nõukogu liikmete vastu hagi ja nõuda viljavargusest tekkinud kahju neilt solidaarselt välja.

Järgmise aasta sügisest õppe-tööd alustava meedia- ja filmikolledzhi ambitsioon on olla kogu Läänemere piirkonnas arvestatav õppeasutus.

Pühapäev, 31. oktoober on viimane aeg esitada liitumis- ehk valikuavaldusi neil, kes soovivad kogumispensioni koguma hakata 2005. aastast.

Skandinaavia suuremaid kergmetallkomponentide tootjaid avab Lasnamäel tehase. Alteams Group plaanib komponenditehase avada Lasnamäel selle aasta lõpus.

Postimees:

Eesti peaaegu kõikide raudtee-äärsete linnade ja külade elanikud protestivad Eesti Raudtee tegevuse vastu, sest järjest tihenev kaubavedu rööbasteel põhjustab tervistkahjustavat müra ja vibratsiooni.

Elion müüb alates esmaspäevast klientidele uut teenustepaketti, kus korraga pakutakse telefonikõnesid ja interneti püsiühendust ning seda kuni poole võrra odavamalt kui seni mõlemat teenust eraldi tellides.

Seni vaid riigi toel elus püsinud ja oma tegevuse algusest üle 110 miljoni krooni kahjumit teeninud Werol Tehased on uue juhatuse eestvõttel jõudmas kasumisse.

Tallinnale diagnostikakeskuse aktsiad tagasi andmast keelduvad keskuse omanikud nõuavad linnalt kuut miljonit krooni.

SL Õhtuleht:

Eesti umbes 900 000 mobiiltelefoni kasutajast võib uuest aastast operaatorit vahetada peaaegu iga viies, arvavad eksperdid.

Pärnu Postimees:

Seoses AS Viisnurga spordikaupade divisjoni plaanilise sulgemisega 31. oktoobril koondatakse sadakond suusavabriku töölist, sada viiskümmend töötajat vabastati töölt juba augustis ja septembris.

Paari päeva eest registrisse kantud SuurSepa Arenduse AS ehitab kõigepealt elamuks veetorni ja kavandab muidki projekte, Elmar Lepa kõrval on firma nõukogus Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik.

Sakala:

Hoolimata sellest et Viljandi kesklinnas on rendihinnad paari aastaga tublisti langenud, kolivad ärid üksteise järel kaubanduskeskustesse, sest seal käib rohkem rahvast.

Hetkel kuum