Briti tööstusest on 7 aastaga kadunud viiendik töökohtadest

26. november 2004, 12:10

Briti tööstusest on pärast tööerakonna võimuletulekut 1997. aastal kadunud 770 000 töökohta, väidab Briti ametiühingute keskliit TUC.

Kui varem suutis Briti paindlik ja suhteliselt madalate palkadega tööturg mu maailmaga päris hästi konkureerida, siis nüüd Hiina ja Indiaga üha raskem võistelda, sest sealsed palgad moodustavad ainult kahekümnendiku Briti palkadest, kirjutab Dagens Nyheter.

ELi keskmisega võrreldes on Suurbritannias olnud töökohtade vähenemine kiirem, kuna seal on koondamine hõlpsam kui Lääne-Euroopas. Sellega seoses nõuab TUC valitsuselt, et see suurendaks tööstuse toetamist. Saksamaal, Prantsusmaal ja Itaalias on TUCi andmeil riigi toetus tööstusele kaks korda suurem kui Suurbritannias, püsides ELi kehtestatud nõuete piires.

Nii majandusminister Patricia Hewitt kui rahandusminister Gordon Brown on lükanud riiklike toetuste idee kategooriliselt tagasi. Brown tõdeb, et töökohtade mujalekolimise vastu tuleb võidelda töötajate oskusteabe suurendamisega ning teadusse ja tehnoloogiasse investeeringute lisamisega.

Värske statistika näitab, et nüüd on hakanud ka Briti teenindussektrist töökohad kolima põhiliselt Indiasse.

Briti varimajanduses hinnatakse tööjõus suuruseks 3,7 miljonit inimest, kes on ametis koristajatena, põllutöölistena, ehitajatena, restoraniettekandjatena jne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing