Ohtlik teadmatus

Merike Lees 03. detsember 2004, 00:00

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja euroaudit selgitas, et kõige raskem on ettevõtjatel leida õiget infot ELi kohta ja selles orienteeruda. Ilmselt on üleüldine ELi võimalustes mitteorienteerumine ka põhjuseks, miks ei ole Eesti ettevõtjateni jõudnud tollivabade kaupade nimekiri.

Keegi ei kasuta võimalust, et taotleda ennast huvitavale importkaubale tollivabastus, ega huvitu ka sellest, mis kaupadele on teiste maade tootjad vabastust taotlenud.

Aga kui nende kaupade seas juhtub kogemata olema tooteid, mida siinne tootja toodab, kahjustab see teda otseselt.

Oma teadmatuse ja passiivsusega laseb ta ELi turule kolmanda riigi tootja, kelle eest on teda seni kaitsnud ELi tollibarjäärid, ning tal tuleb hakata konkurendiga võistlema.

Ilmselt kulub noore liikmesriigi ettevõtjatel paratamatult mingi aeg kohanemiseks ja uue olukorraga harjumiseks. Kui ettevõtte teadmatuse tõttu kannatavad majandustulemused ja äriedu, võib see lõpetada kogu tema eksistentsi. Seda olukorda saaks aga ennetada ja vältida, kui tootjad huvituks rohkem oma õigustest ja võimalustest, sest ei ole põhjust arvata, et teiste ELi riikide ettevõtete taotletavad kaupade tollivabastused puudutavad vaid üht Eesti tootjat ühe kauba osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing