EPL: Pirita elanikud seisavad kortermajade plaanile vastu

09. detsember 2004, 08:00

Mitme Pirita eramuomaniku hinnangul on linnaosas tekkimas uus trend ? kinnisvaraarendajad soovivad piirkonna täis ehitada suuri kortermaju.

Pirital elav Margus Mets tõi näitena Masti tänavas omanikku vahetanud eramu krundi, mille kohta on juba esitatud detailplaneeringu taotlus neljakorruselise kortermaja ehitamiseks. ?See taotlus lükati linnaosavalitsuse maakomisjonis õnneks tagasi,? ütles Mets. Tema sõnul esitas taotluse firma nimega NG Eesti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ka Pirita elaniku Maiu Plumeri sõnul häirib TOPi lähedusse jäävate eramajade omanikke see, et kinnisvaraarendajatel (nii TOPil kui ka väiksematel arendajatel ? toim) on kavas kõik vabad maalapid ümbruskonnas kortermaju täis ehitada.

Samas lisas Plumer, et väiksemate arendajate kortermajade ehitamise plaane on elanike vastuseisu tõttu siiski peatatud.

Samuti Pirital elava Lea Nilsoni sõnul häirib kohalikke muuhulgas see, et TOP soovib lisaks praegusele parkimisalale täis ehitada ka haljasala.

?Täna püüavad arendajad kasumi maksimeerimiseks suurendada nii hoonete kõrgusi kui ka täisehitusprotsenti üle linnaametnike seatud maksimumpiiride, sest arutletav projekt rikub kõiki neid lähtetingimusi,? lisas ta.

Muuhulgas pidavat TOPi plaanid vastu käima koostamisel olevale Pirita linnaosa üldplaneeringule, mis näeks ette linnaossa maksimaalselt 12 meetri kõrguste hoonete rajamist. TOPi kavandatavad mereäärsed kortermajad on esitatud eskiisidel kuni 21 meetri kõrgused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing