Ülo Toomsalu • 4 jaanuar 2005

EPL: Netis piraatluse levitajate elu läheb kibedaks

Politsei ja Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon kavatsevad hakata aktiivselt kohtupinki saatma interetis piraatmuusika ja filmide levitajaid.

Lõppenud aasta novembris avaldas Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) suuremates päevalehtedes hoiatavaid reklaame sõnumiga, et internetipiraatlus on kriminaalkuritegu, mis võib kaasa tuua kopsaka rahatrahvi või kuni 3aastase vanglakaristuse. Järgmise sammuna kavatseb EAKO sel aastal koostöös politseiga hakata senisest aktiivsemalt püüdma ning kohtu ette tooma internetis ebaseaduslikult muusikat või filme levitavaid inimesi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Organisatsiooni tegevjuht Ilmar Härg märkis, et kui seni on autorikaitsjad valdavalt tegelenud internetipiraatluse tagajärgede likvideerimisega, siis edaspidi pööratakse suuremat tähelepanu just piraatlusega tegelevate isikute tuvastamisele ning kohtu ette toomisele.

Siiani on autoriõiguste kaitsjad koostöös internetiteenuste pakkujatega sulgenud iga kuu umbes 50 interneti kodulehekülge, kus pakutakse võimalust seadusevastaselt faile alla laadida. Samuti hoiavad autoriõiguste kaitsjad silma peal avalikuks kasutamiseks mõeldud FTP-serveritel, et tõkestada ebaseaduslikku filmi- ja muusikafailide levitamist. Näiteks novembris eemaldati FTP-serveritest poole kuuga umbes poolsada piraatkoopiat.

Hetkel kuum