Analüütikud usuvad, et USA kinnisvaraturu jahtumine toob uueks aastaks majanduskasvu aeglustumise

03. jaanuar 2006, 10:33

Ajalehe The Wall Street Journal poolt küsitletud analüütikud usuvad, et USA kinnisvaraturg hakkab jahtuma, mis toob endaga kaasa majanduskasvu aeglustumise.

Kinnisvarabuum on elavdanud ajalehe sõnul maailma suurimat majandust viimase viie aasta jooksul, tänu millele on inimestele tekkinud raha ostmaks kõike alates disainköökidest ning lõpetades luksusreiside või uue, aga miks ka mitte teise elamu soetamiseks. Mõned analüütikud usuvad, et kinnisvarabuum on loonud alates 2000. aastast kokku üle miljoni töökoha.

Kuid nüüd on hakanud uute elamute müük aeglustumine, mis toob endaga kaasa kinnisvarahindade kasvu aeglustumise või isegi alanemise, mis omakorda tähendab, et tarbimine hakkab kahanema ning see toob endaga kaasa lõpptulemusena majanduskasvu aeglustumise.

Ajalehe poolt küsitletud 56 analüütikut ennustasid selle aasta esimese poole majanduskasvuks 3,5 ning 2006. aasta teiseks poolaastaks 3,1 protsenti. Viimase kahe ja poole aasta keskmine majanduskasv on olnud 4,1 protsenti.

Samas ei olnud kinnisvara ainus kasvu aeglustumise põhjus. Üheksa analüütikud nimetasid suurimaks riskifaktoriuks kütuste hinnad.

Positiivse poole pealt nimetatakse mõõdukat inflatsiooni. Novembris oli USA tarbijahinnaindeks 3,1 protsenti. Maiks ennustavad analüütikud selle langemise 3,1 ning 2006. aastaks 2,3 protsendile. Ainult neli analüütikut nimetasid et selle aasta suurimaks riskiks saab olema inflatsioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing