Börsiülevaade: Baltika teeb ameerika mägesid

06. jaanuar 2006, 15:09

Baltika aktsia sulgus täna 12,99 eurol (203,25 kroonil) ehk vaid ühe eurosendi jagu madalamal senisest rekordilisest sulgemistasemest.

Ettevõtte (spekulandist) aktsionäridele on olnud nädal närvesööv.
Kui 2006. aastat alustas aktsia esmaspäeva hommikul veel kõigi aegade kõrgeimal 13,10 eurosel (204,97 krooni) tasemel, siis sealt alates kuni neljapäeva hommikuni võeti möödunud aasta Tallinna börsi parimast aktsiast massiivselt kasumit, mis vedas aktsia 11,90 euro (186,20 krooni) tasemeni.

Kuid piisas vaid poolteistest päevast, et Baltika taas 13 eurose hinnatasemeni osta.
Aktsiat toetas kaks uudist.
Eile kordas investeerimispank LHV aktsiale antud pikaajalist ostusoovitust hinnasihiga 14 eurot (219,05 krooni) ning täna tuli ettevõte välja korralike detsembrikuu müüginäitajatega.
Baltika pidas oma möödunud kuu jaemüügikasvu (40%) väga tugevaks. Terve aasta lõikes on keskmine müügikasv püsinud 30% juures. Lisaks on positiivne, et selle aasta esimesel poolel lubatakse jätkata laienemist Balti riikidest märksa suurema potentsiaaliga Ukraina ja Venemaa turul.

Hoolimata suhteliselt stabiilselt liikunud hinnast oli sel nädalal näha nõrkust Tallink Grupp aktsia vastu. Täna sulgus väärtpaber 4,90 eurol (76,67 kroonil) ehk 0,8% miinuses.
Järgmine nädal võib aktsia liikumine olla huvitavam, kuna Citigroupil pole vaja teha enam tehinguid, mis stabiliseerivad või toetavad aktsia hinda.
Aktsiale ei tohiks see positiivset mõju avaldada.
Samas on Äripäevale teadaolevalt oodata jaanuari keskel Tallinki majandusaasta esimese kvartali tulemusi ning nende numbrite mõju võib aktsia hinnastabiliseerimise kadumise mõju omalt poolt ületada.

Vaikselt liikus täna üles suurem osa põhinimekirjas noteeritud aktsiatest. Nii Harju Elektri, Merko Ehituse kui Tallinna Vee tõus jäi 1-2% vahele.
Viimatimainitu on käesolevat aastat alustanud igati tugevalt, 8,2% tõusuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing