Eesti Pakendiringlusega on liitunud 1000 tootjat ja maaletoojat

09. jaanuar 2006, 15:54

Eesti suurima pakendite mahuga taaskasutusorganisatsiooni MTÜ-ga Eesti Pakendiringlus on tänaseks liitunud üle Eesti 1000 tootjat ja maaletoojat.

Ettevõtted ja organisatsioonid on järjest enam teadvustamas pakendite ja pakendijäätmete keskkonnasõbraliku taaskasutamise vajalikust, teatas MTÜ.
?Ettevõtjad ja organisatsioonid kasutavad üha enam võimalust delegeerida pakenditega seotud küsimused taaskasutusorganisatsioonile. See vabastab nad pakenditega seotud probleemidest ja annab võimaluse keskenduda oma põhitegevusele, ? ütles MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus. ?Teiseltpoolt on liitunud ettevõtete ja organisatsioonide arvu pidev kasv parimaks kvaliteedimärgiks meie töötajate ja kogu organisatsiooni tasemest. On sümboolne, et Eesti Pakendiringuse tuhandendaks liitujaks oli Bang Bonsomer Eesti AS, mis oli meie konkurendi asutajaliige.?

Eesti Pakendiringlusega on tänaseks kokku sõlminud 1397 lepingut, milledest 1001 on tootja/maaletooja ? ja 396 kaupmehe lepingud. Eesti Pakendiringluse klientidel on üle kogu Eesti eraldiseisvat 2195 müügikohta. Eesti Pakendiringluse ja Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ-ga on kokku pakendite kogumissüsteemiga liitunud 1477 tootjat ja 2478 kauplust.

Aivo Kangus lisas, et kiire liitumise põhjuseks on kindlasti ka Eesti Pakendiringluse poolt ettevõtetes kohapeal juurutatud kulupõhine pakendimaterjalide kogumine, mis on andnud olulist kulude kokkuhoidu võrreldes üle Eestilise kogumishindadega.

MTÜ Eesti Pakendiringlus (www.pakendiringlus.ee) on 2005-ndal aastal tegevust alustanud taaskasutusorganisatsioon, mille eesmärgiks on tagada üleriigiline pakendite ja pakendijäätmete kogumine ning taaskasutamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing