Valitsus kiitis heaks uue riigihangete seaduse eelnõu

12. jaanuar 2006, 10:47

Valitsus kiitis põhimõtteliselt heaks uure riigihangete seaduse eelnõu ning otsustas selle edastada Riigikogule arutamiseks.

Võrreldes kehtiva riigihangete seadusega on eelnõus muuhulgas mõned põhimõttelised muudatused.

Kui hankelepingu eeldatav maksumus on väiksem kui rahvusvaheline piirmäär, on hankemenetlus muudetud lihtsamaks. Sealhulgas on hankijal õigus vabalt valida, kas kasutada avatud hankemenetlust, piiratud hankemenetlust, võistlevat dialoogi või väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlust.

Hankijal on õigus otsustada, kas pakkumised avatakse avalikult või mitte.

Riigihangete läbipaistvamaks ja kontrollitavamaks muutmiseks on eelnõus sätestatud, et hankija peab kõigil hankemenetluse lõppemise alustel esitama registrile riigihanke aruande ja täitma pärast hankelepingu lõppemist aruande lisa, kus näidatakse ära hankelepingu olulised muudatused ja lisandunud allhankijad.

Lähtudes Euroopa Liidu hankedirektiividest, on lisatud selline uus hankemenetluse liik nagu võistlev dialoog. Sisse on toodud ka hankelepingute sõlmimise protsessina dünaamiline ostusüsteem ja avatud või piiratud hankemenetluse osana elektrooniline oksjon.

Vaidlustusmenetluse puhul tuleb läbida Riigihangete Ametis toimuv kohustuslik kohtueelne vaidlustuste lahendamise etapp, pärast mida kohtusse pöördumine ei takista hankemenetlust ega lepingu sõlmimist, vaid kohtus saab nõuda vaid kahjude hüvitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing