PM: Rõivatootjad proovivad Euroopas läbi lüüa

21. veebruar 2006, 09:51

Sangari õmblustööstus tuli läinud aastal välja kahjumist, sellal kui teise suure Tartu valmisriiete tootja Ilves-Extra kasum kahanes.

Võrreldes 2004. aastaga kahanes mõlema ettevõtte käive. 2004. aastal oli Sangari kahjum 10,4 miljonit krooni ja käive 171 miljonit krooni, mullu oli kasum 156miljonilise käibe juures 3,7 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

«Lõpetasime kahjumit toova valdkonna ehk vaba aja rõivaste tootmise ning panime kinni oma jaemüügivõrgu,» ütles Sangari juhatuse esimees Gunnar Kraft.

Seni Balti turuga piirdunud Sangar on tänavu oma kaubamärgiga särke hakanud müüma ka Soome Halose keti kaudu.

Ilves-Extra kasum oli eelmisel aastal 1,6 miljonit krooni ja käive 86,1 miljonit krooni.

«See on oluliselt vähem kui aasta varem,» kommenteeris tulemust Ilves-Extra omanik ja juht Arvo Kivikas. Tunamullu oli kasum 3,6 miljonit ja käive 112 miljonit krooni.

«Käibe kahanemise üks põhjus on, et tegime kõvasti sellist tööd, kus materjali andis tellija – seega ei kajastunud käibes materjali maksumus,» selgitas Kivikas.

Ilves-Extra käibest ligi kolmandiku andsid eelmisel aastal ettevõtte enda ISC kaubamärgi all müüdavad rõivad.

Kivikase kinnitusel ei ole ta rahul sellega, et esialgu pole ettevõte õnnestunult osalenud Euroopa Liidu riikide suurtel vormirõivaste riigihangetel. «Jäime näiteks Hollandi politseiriiete hankekonkursil väga napilt esimesena joone taha.»

Teisalt edenes ISC kaubamärgi müük Kivikase kinnitusel lausa hüppeliselt. «ISC jaanuari müügikäive on võrreldes mullusega kaks ja pool korda suurem.»

ISC kaubamärgi tootearendusele ja reklaamile kulus Ilves-Extral mullu kuus miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing