Maaroosil võlgu 18 miljoni eest

Liis Ehavere 30. juuni 2006, 00:00

Maaroosi suhtes on pooleli mitu protsessi eri kohtutes, näiteks Pärnu maakohtus kuulutati talle 2005 mais eraisiku pankrot ja pandi peale ärikeeld, mis kehtib siiani.

Üleeile Tallinna linnakohtus esitatud süüdistuse järgi on Maaroos 1. augustist 2002 sõlminud Heta Pärnu advokaadibüroo nimel kokku ligi 18 miljoni krooni eest investeerimislepinguid firmade ja eraisikutega, pealkirjastades need õigusabilepingutena.

Esialgu suutis ta maksta esimestele laenuandjatele intresse, kuid hiljem jäi kõigile võlgu. Kannatanuteks on Eesti äriilmas tuntud firmad ja eraisikud, kes kandsid Maaroosi käsutuses olnud pangakontodele summasid 100 000 kroonist kuni 1,5 miljoni kroonini. Raha pidi Maaroosi sõnul minema tulusatesse projektipõhistesse ettevõtmistesse, muu hulgas vahendustegevusse Araabia riikidega. Ükski lubatud projekt aga ei käivitunud.

Maaroos kaitses end kohtus ise ja väitis siiralt, et tema projektid on praeguseks käivitunud ja toimivad edukalt. Võlausaldajate nõusolekul tegutsevat ta edasi.

Üks võlausaldajatest, reklaamibüroo ADM Interactive OÜ nõukogu liige Rain Eisler ütles, et tema teada otsib Maaroos küll võlgadele lahendusi, kuid Eisler ei pea tema abstraktseid plaane vettpidavateks ega konkreetseteks.

Suprema juhatuse liige Veikko Maripuu on pidanud Maaroosi kaudu investeeritud summasid juba tükk aega mahakantuks: "Peale lubaduste ei ole sealt midagi tulnud."

ASi Strand juhatuse liige Egon Elstein pole Maaroosiga ammu kontaktis olnud ning väitis, et mis tal muud üle jääb kui loota. "Ehk kunagi klaaritakse võlad ära," sõnas Elstein siiski umbusklikult.

Prokurör Kadri Välingu sõnul on kohtuprotsessis olnud probleemseid tunnistajaid, näiteks Kristiina Kiviselg ja pankrotihaldur Aivar Leismann, kes töötasid Maaroosi firmas OÜ North Trust. Aivar Leismann, kes enda sõnul kuulub Maaroosi võlausaldajate hulka, väitis, et temal puudub petturi praegusest tegevusest ülevaade.

Selleks, et kehtiva ärikeelu ajal võlgu maksta, on pankrotihaldur Küllike Miti sõnul seaduses oma regulatsioonid.

Sellel kolmapäeval toimunud kohtuprotsessil üritas Maaroos konfidentsiaalsuslepingule ja oma klientide huvide kaitsmisele viidates kohtuistungit kinniseks muuta, kuid sellega ei oldud nõus. Järgmine kohtuistung toimub septembri lõpul.

Maaroos töötas 1989. a asutatud HETA advokaadibüroo Pärnu filiaali juhina.

Lisaks advokaaditööle juhtis Maaroos seadusevastaselt firmat North Trust, mis pidigi olema Maaroosi rahamasin. Firma tegevuseks oli kontaktide vahendamine Ukraina, Araabia riikide ja Venemaaga, kuid sealt ei tulu ei tulnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing