Eesti kaudu ostetakse soojale maale kinnisvara

Liis Ehavere 03. juuli 2006, 00:00

Peaaegu kõik suuremad kinnisvarafirmad Eestis on pannud oma kodulehele lingi peamiselt Hispaania või Türgi kinnisvarasoetuse kohta.

Kinnisvarabüroo Uus Maa Euroopa kinnisvara projektijuhi Mark Sheini sõnul ostetakse temalt eelkõige 60-70 ruutmeetri suuruseid ja kuni 170 000 eurot (2,7 miljonit krooni) maksvaid tüüpkortereid Hispaaniasse.

Oma esimese tehingu tegi ta aasta tagasi mais ning tänaseks on müüdud kümmekond maja või korterit, teist sama palju on praegu töös - kas broneeritud või osaliselt tasutud.

Hetkel on tal pooleli kalli villa müük Costa de Solis. "Klient ootab Nordea Pangast laenu," täpsustas Shein ning lisas, et laenusaamine meie pankadest on keerukas.

Loman ja Co kinnisvaramaakleri Vaike Protteni sõnul on nende firma üritanud kinnisvaraturgu Hispaanias veidi kombata, kuid midagi müüa pole veel õnnestunud. "Huvilisi on, kuid takistuseks saavad pankade laenutingimused," väitis Protten.

Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna arendusjuht Kersti Arro ütles, et välismaale kinnisvara ostmiseks saab laenu võtta küll, selleks sobivad nii kodukapitali- kui ka hüpoteeklaen. Tagatiseks tuleb pantida Eestis asuv kinnisvara.

Välismaal asuva vara tagatisel Hansapank praegu laenu ei paku ning ka sellise võimaluse vastu huvi tundjaid on seni vähe olnud.

SEB Eesti Ühispank väljastab laenu tagatisega samas riigis asuva grupi ettevõtte vahendusel, samuti on laenuandmine võimalik ka Eestis asuva tagatise alusel, kommenteeris SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse divisjoni asedirektor Riho Unt.

Pindi Kinnisvara Türgi kinnisvara projektijuht Paul Soome oma ostjaskonda silmas pidades laenuvõimaluste vähesuse üle ei kurtnud. Tema viimasteks klientideks on osutunud jõukad Eesti naised, kellele ta viimati müüs 45 000 eurot (704 000 krooni) maksnud 3toalise korteri Alanya lähistel.

Kinnisvarahinnad on Türgis ja Hispaanias igati võrreldavad Tallinna kinnisvarahindadega või isegi on Tallinnas hinnad kõrgemad.

"Hinnad on Türgi kasuks," võrdles Soome ja lisas, et tänu heale transpordivõimalusele eestlaste huvi Türgi vastu järjest kasvab.

Ka praegu on Pindi Kinnisvara arendajad Türgis, et hiljem ise seal ehitama hakata. "See on riskivaba bisnis," väitis Soome.

Sheini sõnul on tema ostjaskond mitmekesine - ostavad pered, sõbrad kahe-kolme peale ja ärimehed, kes kasutavad elamispinda puhkuse veetmiseks ning üürimiseks. Eelistatuim on Sheini sõnul just Hispaania, kuna tegemist on Euroopa Liidu riigiga ja seal on palju päikest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing