Ergma pakub Ilvesele üha kasvavat konkurentsi

Liis Ehavere 21. juuli 2006, 00:00

Ergma sai neljast allesjäänud kandidaadist enim punkte ning pääses koos Ilvesega viimasesse vooru. Välja jäid Jaan Manitski ja Jaak Aaviksoo.

3. augustil kogunevad kõik erakonnad uuesti, et teha valik Ergma ja Ilvese vahel. Kui seekord jagati kandidaatidele punkte, siis viimases voorus peavad parteid lihtsalt kokkuleppele jõudma.

Algatust leida kõigi erakondade ühine kandidaat on varjutanud see, et sel nädalal toimunud vooru ei jõudnud ükski Keskerakonna kandidaat. "Mulle näib, et korraga toimub mitu protsessi," ütles Keskerakonna liider Edgar Savisaar nende kandidaatide tõrjumisele viidates.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Rain Rosimannus ütles pressiteate vahendusel, et ühiskandidaat leitakse igal juhul, ning lisas, et lahtine on vaid see, kas tegu on nelja või viie parlamendis esindatud osapoole kandidaadiga.

Savisaar peab oluliseks, et presidendi valiks Riigikogu. Ta ütles eile valitsuse istungile järgnenud pressikonverentsil, et ei kiida heaks juba toimuvat aktiivset tööd valijameeste hulgas valdades.

Esialgu jätkab Keskerakond tööd olemasolevate kandidaatidega, kuid samas ei välistanud Savisaar ka oma kandidaadi esitamist.

Ühiskandidaatidest oli Ergma Res Publica eelistus ning kui Keskerakond jõuab nendega kokkuleppele, on see neil juba teine liit Rahvaliidu kõrval.

Res Publica juht Taavi Veskimägi sõnul on ta Keskerakonna ja Rahvaliidu ühistööst hoolimata optimistlik, et president valitakse Riigikogus.

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide eelistus oli kandidaatide hulgast Ilves, Isamaaliidul Manitski ja Res Publical Ergma.

Ühiskandidaadi otsingust jäi kohe kõrvale Rahvaliit, kes loodab president Arnold Rüütli edule valijameeste kogus. Järgmisel nädalal alustab Keskerakond Rahvaliiduga läbirääkimisi.

See, et Keskerakond Ene Ergmad toetas, on minu jaoks ootuspärane. Nii läheb see edasi ka. Kui mõelda, et teda toetavad kaks suurt parteid, Keskerakond ja Res Publica, siis on tema võimalused head. Arvan, et Toomas Henrik Ilvese šansid on läinud halvemaks.

Kui Keskerakond ja Res Publica jõuavad kokkuleppele, siis on Keskerakonnal juba kaks liitu - Riigikogus üksmeel Res Publicaga ning valimiskogus Rahvaliiduga. Neil on kaks ora korraga tules.

See, et Ilves sai keskparteilt kõige vähem punkte, näitab vastuseisu teravust ja läbirääkimiste väikest ruumi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing