Valga Lihatööstus on kahjumist väljumas

27. juuli 2006, 15:52

Valga Lihatööstuse juht Elmut Paavel kirjutab ettevõtte käibe kasvu müügidirektori hea töö arvele.
Vaadates esimese poolaasta majandustulemusi on lihatööstuse mullune sama perioodi 5,6 miljoni kroonine kahjum kahanenud 53 tuhande krooniseks ning käive on kasvanud üle 40 miljoni krooni.
Kahjumist väljatulek on Paaveli sõnul õnnestumas just tänu käibe kasvule. Kui varasematel aastatel on tema sõnul panustatud tootearendusele, siis tänapäeval muutub üha olulisemaks hea müügitöö oskus. „Toota oskab igaüks, oluline on osata ka müüa,” ei olnud Paavel firma müügidirektor Riina Aamisepa aadressil kade.
Osa edust võib kirjutada ka tarbijale meelepärase toote pakkumisele. Selle aasta teises kvartalis rakendas lihatööstus tööle uue värske liha pakendamise masina. Paaveli sõnul on hästi läinud ka suvetoodete müük, eelkõige lihatooted grillimiseks. „Vorstitoodete osas on ka head müügitulemused, kuid kasv on pigem hinna kui koguse arvelt, sest mõned odavad vorstitooted oleme sortimendist maha võtnud,” täiendas Paavel.
Tulevikku prognoosides jäi lihatööstuse juht esialgu napisõnaliseks, kuid pidas seejärel väga oluliseks kestvaid suvekuid. „Kuumaga eriti liha ei sööda,” ei olnud Paavel väga positiivne.
Tema sõnul sõltub aasta lõpptulemus lisaks heale müügitööle ka seadmete ja tehnoloogia juurutamisest ning lootis siiski jõuda 380 miljoni kroonise käibe ja vähemalt 7-miljonilise krooni kasumini.
Valga Lihatööstus kuulub 2005. aasta algusest alates Soome päritolu toiduainetööstuse kontsernile Atria Group.
Lihatööstuse kõrvaltootmistegevusteks on loomakasvatus ja jäätmekäitlus. Firmale kuuluvad 3 loomakasvatusega tegelevat tütarettevõtet, mis varustavad tööstust vajaliku lihatoormega.
Valga Lihatööstus turustab oma tooteid Maks Moorits kaubamärgi all ning need on valmistatud Eestimaisest värskest lihatoorainest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing