Valga Lihatööstus hea müügiga kahjumist väljumas

Liis Ehavere 28. juuli 2006, 00:00

Valga Lihatööstuse juht Elmut Paavel kirjutab ettevõtte käibe kasvu müügidirektori hea töö arvele.

Vaadates esimese poolaasta majandustulemusi, on Valga Lihatööstuse eelmise aasta sama perioodi 5,6 miljoni kroonine kahjum kahanenud 53 000 krooni peale ning käive on kasvanud üle 40 miljoni krooni.

Kahjumist väljatulek on Paaveli sõnul õnnestumas just tänu käibe kasvule. Kui varasematel aastatel on tema sõnul panustatud tootearendusele, siis tänapäeval muutub üha olulisemaks hea müügitöö. "Toota oskab igaüks, oluline on osata ka müüa," ei olnud Paavel firma müügidirektori Riina Aamisepa aadressil kiitusega kitsi.

Osa edust võib kirjutada ka tarbijale meelepärase toote pakkumisele. Selle aasta teises kvartalis rakendas lihatööstus tööle uue värske liha pakendamise masina. Paaveli sõnul on hästi läinud ka suvetoodete müük, eelkõige lihatooted grillimiseks. "Vorstitoodete osas on ka head müügitulemused, kuid kasv on pigem hinna kui koguse arvel, sest mõned odavad vorstitooted oleme sortimendist maha võtnud," täiendas Paavel.

Tulevikku prognoosides jäi lihatööstuse juht esialgu napisõnaliseks, kuid pidas seejärel väga oluliseks edasist ilma. "Kuumaga eriti liha ei sööda," märkis Paavel.

Tema sõnul sõltub aasta tulemus peale hea müügitöö ka seadmete ja tehnoloogia juurutamisest. Paavel lootis siiski jõuda 380 miljoni kroonise käibe ja vähemalt 7 miljoni kroonise kasumini.

Valga Lihatööstus kuulub 2005. aasta algusest alates Soome päritolu toiduainetööstuse kontsernile Atria Group.

Lihatööstuse kõrvaltegevusteks on loomakasvatus ja jäätmekäitlus. Firmale kuuluvad kolm loomakasvatusega tegelevat tütarettevõtet, mis varustavad tööstust lihaga.

Valga Lihatööstus turustab oma tooteid kaubamärgi Maks & Moorits all.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing