Liblikud tahavad Saaremaa lihatööstust osta

Võimalike investoritena näeb tööstus kas transpordiärimees Vjatšeslav Leedot, kalaärimees Mihkel Undrestit või seakasvataja Prits Liblikut.

Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse nõukogu otsustas alustada läbirääkimisi Vjatšeslav Leedo firmaga Saare Finants, vahendas saarlane.ee.

Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo teemat kommenteerida ei soovinud. Mihkel Undrest kinnitas, et nende huvi on kalaäri, mitte piimatööstus.

Prits Libliku poeg, ärimees Tullio Liblik ütles, et praegu on teemast veel vara rääkida, kuid nad on kindlasti huvitatud. "Räägiks lähemalt sellest, siis, kui on informatsiooni rohkem," sõnas ta.

Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse juhatuse esimehe Andi Saagpaku sõnul on tööstuse omaniku, Saaremaa Liha- ja Piimaühistu nõukogu seisukohal, et tehingu tulemusena saab investeeringuid tööstuse mõlemale poolele.

"Selle rahaga saab hakata juba tõsiselt mõtlema juustutootmise rekonstrueerimisele, ilma et peaks hakkama mujalt raha otsima," märkis Saagpakk.

Saagpakk ei välistanud, et praeguse tootmise rekonstrueerimise asemel võib ettevõte minna ka täiesti uue juustutööstuse rajamisele. "Kui raha on olemas, siis tuleb see üle lugeda ja vaadata, mis selle eest saab," sõnas Saagpakk.

"Oleme pikka aega vaadanud tööstuses, kuidas strateegiliselt edasi minna ja kuidas edasi areneda. Olukord on selline, et piima on Saaremaal rohkem, kui suudame ümber töödelda, ning on vaja parandada juustu tootmise taset ja suurendada mahte," sõnas Saagpakk.

"Ajaraami investori kaasamiseks veel ei tea, praegu on spekuleerimine, kui midagi selle koha pealt ütlen. Aga me vajame investorit, kes suudaks ka teadmistega kaasa aidata. Põhiline on aga see, et me jääksime Saaremaa-keskseks," sõnas Saagpakk.

1999. aastast Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse nime all tegutsev ettevõte on olnud aastaid kahjumis, kuid sellel aastal on sisemiste reformide tulemusel suutnud kasumisse murda.

Hetkel kuum