Paet: Eesti peab oluliseks Euroopa Liidu aktiivsemat tegutsemist Moldova suunal

Mariliis Pinn 12. detsember 2006, 17:34

12. detsembril osales välisminister Urmas
Paet Brüsselis toimuval Moldova doonorite kohtumisel, kus olid kõne all Moldova
toetus- ja abiprojektid ning nende elluviimine.

Välisminister Paet rõhutas oma kõnes vajadust toetada Moldova demokraatlikku arengut ja majandusreforme. "Me oleme hiljuti ise selle tee läbi käinud ja meil on oskused, teadmised ning võimalused Moldovat aidata," ütles välisminister.

Viimastel aastatel on Eesti teinud päris palju koostööprojekte Moldovaga, seda nii kahepoolselt kui ka koostöös teiste riikidega. Välisministri sõnul on Moldova üks Eesti arengukoostöö neljast prioriteetsest partnerriigist ja meie arengukoostöö täiendab seda, mida teeb Euroopa Komisjon, vahendas välisministeeriumi pressitalitus.

"Eesti eesmärk on toetada Moldova administratiivse suutlikkuse kasvu, eelkõige aidata riigi välisteenistusel muutuda kaasaegseks ning hästi toimivaks," sõnas Paet. "Oleme aidanud harmoniseerida seadusandlust, koolitanud diplomaate ning avaliku teenistuse töötajaid, samuti aidanud arendada infoühiskonda ning kavas on jagada oma kogemust avalik-õigusliku ringhäälingu ülesehitamisel," lisas ta.

Viimastel aastatel on Eesti koostöös Suurbritannia Moldova saatkonnaga teinud kolmepoolse projekti eurointegratsiooni teemadel, millele omakorda järgnes Avaliku teenistuse arendus- ja koolituskeskuse projekt Moldova ja Euroopa Liidu seadusandluse harmoniseerimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2006, 17:34
Otsi:

Ava täpsem otsing