Saviliiva projekt on sihtgrupi sõnul läbi kukkunud

13. detsember 2006, 07:28

Tallina linna poolt noorte perede ja
sundüürnike abistamiseks välja kuulutatud Saviliiva projekt on suure osa
sihtgrupi seisukohalt läbi kukkunud, kuna üle poole korteri- ja majavõitjatest
ei kuulu otseste abivajajate hulka.

Kinnistusregister näitab, et Tallinna elamumajandusameti esitatud korteriloosi võitjate nimekirja järgi on turuhinnast soodsama uue elamispinna saanutest rohkem kui pooltel korter, maja või elamukrunt juba olemas.

Paljudel neist on lausa mitut korterit ning on juba alustatud või plaanitakse maja ehitust. Neile lisanduvad veel inimesed, kellel eluase soetatud liisinguga, mis kinnistusregistris ei kajastu. 214st maja või korteri saanust on sundüürnikke vaid 64.

Tulevaste Saviliiva elanikega rääkides selgus, et suur osa inimesi osales korteriloosis vaid seetõttu, et linnavalitsuse kehtestatud tingimused seda võimaldasid, mitte otsese vajaduse pärast parandada oma elutingimusi.

OÜ Viarosse tegevjuht Heiki Visse arvas, et sundüürnike ja noorte perede abistamiseks mõeldud elamispinnad õige sihtgrupini ei jõudnud. Vissel endal on kinnistusregistri järgi Tallinnas elamukrunt, kesklinnas neli korterit ning lisaks veel korter Pärnus ja elamumaa Põlva vallas. Aasta pärast lisandub nendele 3toaline korter Saviliival.

Mul oli seaduslik alus kandideerimiseks, muud ei olnudki. Vaatasin, et ma mahun nende tingimuste alla, ja otsustasin, et nii on mõistlik teha, kogu lugu," põhjendas ta korteriloosis osalemist. "Kui selliseid projekte teha, siis need võiksid loomulikult olla hästi läbi kaalutud. Kas Saviliiva seda nüüd oli… Arvatavasti siis ei olnud," märkis Visse.

"Osalemise tingimused olid sellised, et meie sobisime. Kui need oleks olnud rangemad, siis oleks võib-olla tõesti saanud rohkem need pered, kes seda rohkem oleks vajanud," tunnistas kahe poja ema Ilona Põldme, kelle perel on Murastes maja ehitamine pooleli.

Mitmed pered kasutavadki Saviliiva elamispinda juba olemasolevast korterist eramajja kolimise vaheetapina.

Osal Saviliiva tulevastel elanikel aga puudub veel nägemus, mida sülle kukkunud korteriga pihta hakata. "Ma ei kommenteeriks. Eks ma siis vaatan, tõenäoliselt elan seal (võidetud korteris - toim.) mingi aja," ütles

Nordea Panga suurkliendihaldur Lenno Oja, kellel on korter Tallinnas Vabaõhumuuseumi teel, elamumaad Käärti teel ja Kose alevikus.

Ka ringkonnaprokurör Saskia Kask võitis Saviliivale korteri. Kinnistusregistri andmetel on tal eelmisel aastal valminud Rävala puiestee majas korter. "Võitsin jah, korteri. Tahtsin suuremat," ütles Kask.

Sarnaseid näiteid on veel palju nende Saviliiva loosi võitjate hulgas, kellega Äripäev sellel nädalal ühendust sai.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2009, 11:38
Otsi:

Ava täpsem otsing