Andrei Filatov: juba nõukaajal oli mu ühika seinal suitsupääsukeste plakat

14. detsember 2006, 16:08

Severstaltrans Grupi tegevdirektor Andrei
Filatov rõhutab oma avalduses, et tal ei ole poliitilisi ambitsioone ja et ta on
alati eestimeelne olnud.

"Tunnen Eestit ja eestlasi juba ammu. Paljud minu sõbrad ja koostööpartnerid on eestlased. Juba tudengiaegadel instituudis õppides elasin ühes ühiselamutoas koos Arvi Aavikuga, kellest hiljem sai väljapaistev sportlane. Juba siis, veel enne Nõukogude Liidu kokkuvarisemist, kleepis Arvi meie ühikatuppa üles plakati suitsupääsukestega, kes sümboliseerisid eestlaste püüdlust iseseisvuse ja demokraatlike ümberkorralduste poole," seisab Andrei Filatovi avalduses.

"Mul ei ole kunagi olnud ega ole mingisuguseid poliitilisi ambitsioone. Ma ei tegele poliitikaga ega kavatse sellega tegelema hakata ka tulevikus, sest pean ennast väljakujunenud ärimeheks, kes töötab nii Venemaa, Eesti kui ka teiste riikide inimeste heaolu nimel. Mul on siiralt kahju, kui projektid, millega olen mingil moel seotud, haavavad kellegi tundeid," märgib ta.

Andrei Filatov ei ole dokumentaalfilmi "Eesti - ajaloo risttee" loomise innustajaks ega algatajaks, teatas Severstaltrans Grupp, mille tegevdirektor Filatov on.

"Tahaksime rõhutada, et Andrei Filatov ei olnud filmi autor, kaasautor ega toimetaja, ka ei pidanud ta võimalikuks filmi sisu toimetada ega tsenseerida. Järelikult ei ole alust kinnitada, nagu langeksid filmi autorite seisukohad A. Filatovi omadega kokku. Annetuste tegemisel ajaloolisse fondi "Monument", mille põhitegevuseks on sõjameeste haudade hooldamine, ei olnud Filatov seejuures dokumentaalfilmi "Eesti - ajaloo risttee" loomise innustajaks ega algatajaks," seisab grupi pressiteates.

"Annetades raha fondi põhikirjaliste ülesannete täitmiseks, juhindus Andrei Filatov sellest, et kaasaegses demokraatlikus ühiskonnas on tähtsal kohal lugupidav suhtumine Teises maailmasõjas võitluses fašismiga langenute mälestusse. Andrei Filatov usub, et fašismiohvrite mälestus ei tohiks muutuda poliitiliste spekulatsioonide teemaks," selgitas Severstaltrans Grupp.

Venemaa transiidiärimees Andrei Filatov on üks isikuid nende 13 hulgas, kellest kümnele tahab valitsus kinkida jõuludeks eriliste teenete eest kodakondsuse.

Vene naftatransiidifirma Severstaltrans Grupi tegevjuht ja osanik Filatov hoiab Venemaa rikaste edetabelis 222. kohta oma kuni kahe miljardi krooni suuruse varandusega.

Transiidiärimehe protežeerija otsustaval valitsuse istungil on majandusminister Edgar Savisaar, kellele Filatov kirjutas Eesti Ekspressi andmetel oma käega ja eesti keeles avalduse toetada tema taotlust kodakondsuse saamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing