14. detsember 2006 kell 22:00

Ehitusfirma nõuab kohtu kaudu töötasu

"Ehitaja tahab ikka tehtud töö eest raha saada," sõnas ehitusfirma omanik Aivar Tuulberg lühidalt, lisades, et nemad tegid seal osa töid, mitte kõiki. Tuulberg ütles veel, et osa rahast on Jaanus Paasi firmalt Norber Grupp kätte saadud, neli miljonit ja natuke peale aga mitte.

Maja projektijuhi Margus Randmäe sõnul oli nende ehitusfirma ülesanne ehitada kõik - karbist kuni lõpuni. Palju selle töö eest kokku küsiti, Randmäe ei öelnud, viidates lepingu konfidentsiaalsusele. Küll ütles ta, et raha kättesaamisega on probleeme olnud ka teistel hoone ehitamisele kaasa aidanud firmadel, näiteks YIT Ehitusel.

"Sellest asjast ei tahaks ka pikalt rääkida, aga probleemid olid ja polegi lahenenud," kostis firma juht Priit Sauk. Kuna mees on võtnud seisukoha, et enne tema firmasse tulekut juhtunud asju ei kommenteeri, jääb ta napisõnaliseks. Ta räägib vaid, et summad on kordades väiksemad kui kohtuvaidluse aluseks olev neli miljonit. YIT endine juht Kaido Fridolin ütles, et tema ajal probleeme siiski polnud.

Norber Grupi juht ja üks omanikest Jaanus Paas sõnas kohtuasja kohta, et tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, kus ehitaja ei ole vaevunud sõlmitud ehituslepingut selgeks tegema ning on pöördunud kohtusse vaatamata sellele, et talle on tasutud oluliselt rohkem, kui ta saama pidi. "Samuti on ehitaja jätnud parandamata tööde teostamisel avastatud väga tõsised kõrvalekalded projektdokumentatsioonist ja puudused tehtud tööde kvaliteedis," kirjutas eile välismaal viibinud Paas e-kirjas.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum