Theatrum ootab kokteiliõhtule

Ülle Hallik 05. jaanuar 2007, 00:00

Detsembri keskel esietendas Theatrum salongidraama "Kokteiliõhtu", enam kui pool sajandit tagasi kirjutatud lugu käsitleb teemasid, mis tulenevad abielukriisist.

Kui pikemalt lahti seletada, siis käsitleb Lembit Petersoni lavastatud näidend abielukriisi ületamise teid ja võimalikkust, sellega seonduvalt inimese üksinduse ja identiteedi, valikute ja otsustuste, kutsumuse ja ohverduse, eerose ja agaape teemasid. Tegemist on salongidraama võtmes kirjutatud ning lausa detektiivromaani põnevust pakkuva inimhinge saladusi uuriva teravmeelse tänapäevase värssnäidendiga, mis on saanud suure lavamenu osaliseks tänu oma ootamatutele tegevuskäikudele, vaimukale dialoogile ja metafüüsilise sisusügavusele. Oma tausta annab mängitavale kindlasti Petersonide teatriperekonna osalemine ühes ja samas lavastuses.

Eestis peamiselt kriitiku ja luuletajana tuntud Nobeli preemia laureaadi T. S. Elioti draamaloomingust on eesti lavadel seni mängitud püha Thomas Becketi loo ainelist näidendit "Mõrv katedraalis" Jaan Toominga lavastuses. "Kokteiliõhtu" jõuab vaatamata oma igihaljale temaatikale eesti lavale esmakordselt. Lavastuse "Kokteiliõhtu" stsenograaf on Andres Koort, kostüümikunstnik Laura Pählapuu. Osades Mare Peterson, Aleksander Eelmaa, Marius Peterson, Andri Luup, Anneli Tuulik, Maria Peterson, Helvin Kaljula, Eva Eensaar ja Tarmo Song.

Kui kellelegi on see esmakohtumiseks möödunud aasta lõpul 12aastaseks saanud Theatrumiga, siis nende 80kohaline saal asub aadressil Vene 14, endises Tallinna Dominiiklaste Kloostri aidahoones.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing