Jaanuari alguses avas Hansapank
aktiivsetele arveldajatele uue programmi - Hansapanga Miljonisadu.
Programmi raames jagatakse iga kvartali lõpus klientide ja heategevusprojektide vahel välja kvartaliga kogunenud võidufond, kuhu pank maksab 5 senti iga erakliendi hanza.neti ja kaardimakse kohta, teatas pank.
"Arvestades senist kaardimaksete ja hanza.neti maksete statistikat, peaks igas kvartalis fondi kogunema üle 1 miljoni krooni," ütles Hansapanga igapäevapanganduse osakonna juhataja Oksana Tolmatshova.
Kvartalis teevad Hansapanga erakliendid umbes 20 miljonit makset. Tolmatshova rõhutas, et pank maksab fondi 5 senti iga erakliendi kaardimakse ja hanza.neti tehingu pealt, seda ka neilt tehingutelt, mis on klientide jaoks tasuta, näiteks seenioride ja noorte tehtud hanza.neti maksed.
Iga kvartali lõpus maksab pank 70% sellest fondist välja võrdselt 100 kliendile ja 30% läheb neljale heategevusprojektile. Kliendid saavad ise hanza.netis hääletada, millist heategevusprojekti soovitakse toetada.
"Programmi eesmärk on ühelt poolt pakkuda meeldivaid üllatusi rahavõidu näol meie aktiivsetele klientidele, teiselt poolt aidata kaasa just nende heategevusprojektide teokssaamisele, mida inimesed kõige olulisemaks peavad," rääkis Tolmatshova.
Esimesed neli projekti, millele hanza.netis oma hääle anda saab, on käsitöömaja lastekodulastele (MTÜ Avatud Värav), puuetega inimeste käsitöötoodete arendus ja turustamine (MTÜ Hingest), internetinõustamine seksuaaltervise valdkonnas (ka vene keeles; Eesti Seksuaaltervise Liit), keskkonnasäästliku eluviisi õpetamine (MTÜ Taaskasutus). Projektide väljavalimisel on pangale abiks olnud Heateo Sihtasutus.
Hansapanga Miljonisaju loosimises osalevad automaatselt kõik panga aktiivsest arveldajast erakliendid: kellel on Hansapanga pangakaart ja hanza.neti leping, kes on jooksvas kvartalis teinud vähemalt 30 elektroonilist tehingut (maksnud pangakaardiga, teinud makseid hanza.netis, nii tavamaksed kui otse- ja püsikorraldusega maksed) ning kelle kontole Hansapangas laekuvad regulaarselt maksed juriidiliselt isikult, näiteks palk või pension.