Steri läheb lubade pärast kohtusse

Kadri Jakobson 16. jaanuar 2007, 00:00

"Esitame kaebuse halduskohtusse, mis meil muud üle jääb," ütles steriliseerimiskeskuse juht Jaanus Pikani. "Me ei annaks taotlust kohtusse, kui me poleks veendunud, et meil on selleks põhjust," lisas ta.

Pikani ütleb, et pole veel kokku arvestanud, kui palju aasta tegevuse alustamise ootel seisnud tehas omanikele kahjumit on toonud, kuid need arvestused tehakse enne kohtusse minekut.

Eesti riigi põhjendustest Pikani aru ei saa. "Kui põhjuseks tuuakse, et mis juhtub siis, kui lennuk tehasesse kukub, on see absurdne. Selle tõenäosus on üks juhus 100 000 aasta kohta, see on sama mis meteoriidi puhul. Tekib küsimus, kas kõikidel objektidel tehakse selliseid keskkonnamõjude analüüse," ütles Pikani.

Pikani sõnul on nende tehase seisak välisinvestorites imelikke tundeid tekitanud. "Selge, et Eesti riigi mainele on see oma töö teinud. Rootsi ettevõtted, kes tahtsid tootmisega novembris Eestisse kolida, on sellest loobunud," lisas Pikani.

Keskkonnaministeerium oli eile kohtuasjast teadlik, kuid ametlikku informatsiooni nad selle kohta saanud polnud. "Igal inimesel on õigus kedagi teist kohtusse anda, kui ta peab seda vajalikuks ja kohus kaebuse vastu võtab," ütles keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja tehnoloogia osakonna juhataja Rein Raudsep.

Raudsep lisas, et enne kui tehas täiendusi ja vastuseid ministeeriumile esitanud pole, ei saa nad tegutsemisluba anda. "Meil on täpselt viidatud, mida me tahame aruandes näha, ja seni, kuni need pole täidetud ja aruannet meile üle vaadata saadetud, ei saa me aktsepteerida," rääkis Raudsep.

Tema sõnul on selline kontroll tõesti ainulaadne, kuna selline tehas on Eestis ainus.

Raudsepa sõnul pikendas ministeerium menetluse ajaks Steri kiirgusallika hoidmise luba kuni 2007. aasta lõpuni, mil loodetavasti keskkonnamõju hindamine lõpeb.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing