Windows lasi välja uue versiooni tarkvarast Windows Genuine Advantage, mis kontrollib arvutisse paigaldatud Microsofti operatsioonisüsteemi autentsust.
Esimese WGA puhul oli tegemist uuenduste käigus veebist alla laaditava väikese tarkvaralahendusega, mis kontrollis arvutisse paigaldatud Windowsi versiooni autentsust ning piraatversiooni leidmisel teavitas sellest kasutajat.
Uue versiooniga on võetud vähem agressiivne lähenemine, mis üritab pigem kasutajat veenda piraatlusega mitte tegelema, selle asemel, et ähvardada repressioonidega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tarkvara kodulehel on kirjas, et võltsitud tarkvara võib ohustada isiklikke andmeid viiruste sisaldamisega.
Samuti väidetakse, et initsiatiiv piraatluse vastu tuleb soovist parandada kõigi riikide majanduslikku käekäiku, kuna piraatlus kahandab tarkvaraarendusest saadavaid tulusid.
Rahvusvaheline internetisuhtlusfirma Skype teatas üleeile Skype Pro liitumispaketi turuletoomisest Euroopa riikides.
Skype Pro on uus internetisuhtluse pakett, mis pakub soodsat võimalust Skype'i tasuliste teenuste kasutamiseks. Ligi 36kroonise kuutasuga pakett sisaldab piiramatult ilma minutihinnata kõnesid kohalikele tavatelefonidele, tasuta kõneposti ning allahindlusi Skype'i poolt heakskiidetud seadmetele.
Euroopa Liidu ettevõtetele on tasu Luksemburgi käibemaksu võrra soodsam ehk alla 32 krooni.
Skype'i tasuta funktsioonid jäävad kõigile Skype'i kasutajatele tasuta.
Kuuba valitsus on alustamas oma tegevuse üleviimist avatud koodiga tarkvarale, et päästa oma riik naabruses elutsevast Microsoftist, kirjutab minut.ee.
Mitmed Kuuba ministrid on avaldanud heakskiitu muudatusele, mis käidi välja eelmisel nädalal toimunud tehnoloogiakonverentsil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kommunikatsiooniminister Ramiro Valdes rääkis oma esinemisel avatud koodiga tarkvara headest omadustest, kui Richard Stallman pajatas turvalisuseprobleemidest suletud koodiga tarkvara puhul.
Kuuba tolliamet on juba üle läinud Linuxile, nüüd on sama plaanimas ka kultuuriministeerium, kõrgemad õppeasutused ning sideasutused.
Asjaga seotud Kuuba akadeemik Henrique Rodriguez keeldus ajakirjandusele ütlemast, kui kaua läheb aega, et kogu Kuuba valitsus suudaks Linuxile üle minna.
Vabavara kasutajate arv Kuubal, riigis, mis maadleb aegunud arvutite ning aeglase internetiühendusega, kasvab siiski kiiresti.
Cnet kirjutab, et ka teised valitsused, sealhulgas Venezuela, Hiina, Brasiilia ja Norra, kaaluvad osalist või täielikku üleminekut Windowsilt vabavarale. Kohalike omavalitsuste tasandil on asi aga laiemalt juba käigus.
Autor: ÄP