Kõuemürin Jaapanist

Mari Hiiemäe 23. veebruar 2007, 00:00

Publiku ees rullub lahti originaalne vaatemäng, mis samas toetub traditsioonilistele juurtele.

Šamanistlikuks rituaaliks vormitud etendus sisaldab nii efektseid tantsunumbreid, laulu kui ka kaelamurdvaid akrobaatikatrikke ning võitluskunstide elemente. Kõik see on ühendatud sugereerivate trummihelidega, mille intensiivsus kord kasvab, kord kahaneb.

Oma maailmaturneel esmakordselt Eestisse sattunud bändi koosseisus tuleb lavale neliteist mängijat, kelle käsutuses on mitukümmend trummi, millel põristamist nad täiendavad puhkpillihelidega. Tulemuseks on intensiivne ning meloodiline muusika, mis on kaugelt sisukam kui lihtsalt trummimäng.

Kuigi ansambli esinemiskava on kohandatud tänapäevaseks vaatemänguks, mida rõhutatakse efektse valgustusega, on selles ka omajagu traditsioonilisust, mis eurooplasele mõjub eksootikana.

Algupärast joont rõhutab pillide valik: nii mõnelgi kasutataval trummil on vanust üle paarisaja aasta. Vanim pill, mis Saku Suurhallis lavale tuuakse, on rohkem kui 400aastane trumm.

Käesoleva kontserttuuri esinemiskava kannab nime "Südametukse", mis viitab trummihelide ning südamelöökide sarnasusele.

"Meie hääl ja rütm on meie südamete tuksumine," ütleb Yamato rajaja Masa Ogawa ning loodab, et selle abil jõuab bänd vahetu elamusena otse kuulaja südameteni.

Terve maailma läbi rännanud trummiansambli muusikale on omistatud ka tervistavat mõju.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing