Kliinikumi ehitus algab

Väinu Rozental 01. märts 2007, 00:00

Maarjamõisa haigla kõrvale kerkiv 29 500 ruutmeetri suurune hoone läheb maksma kaks korda enam kui Tartu praegune kalleim hoone Tartu vangla. Eestis jääb kliinikumi uus hoone alla vaid mõne tööstus- või transpordiehitise maksumusele.

Kliinikumi praeguse peahoone kõrvale ehitatakse kuuekorruseline palatikorpus ja kolmekorruseline osa, kuhu tulevad naistekliinik, erakorralise meditsiini osakond, radioloogiateenistus, intensiivravi osakond ning uued operatsioonisaalid. Ehituskonkursi võitja AS Skanska EMV annab ehitise üle järgmise aasta oktoobris ning esimesi patsiente hakatakse seal ravima 2009. aasta alguses.

Tartu Ülikooli Kliinikumi projektijuhi Toomas Kivastiku sõnul näitasid tasuvusuuringud, et otstarbekam on ehitada uus hoone kui rekonstrueerida vanu hooneid. "Koondame uude hoonesse mööda linna laiali olevad raviasutused, näiteks Toomel asuva naistekliiniku, lähedal asuva närvikliiniku ja osa Vallikraavi tänaval asuvast onkoloogiakliinikust," rääkis Kivastik ja lisas, et uus hoone leevendab oluliselt kliinikumi ruuminappust. Kliinikumi praeguses peahoones on 25 000 ruutmeetrit pinda.

Kivastiku kinnitusel on esimese etapiga plaanis koondada tulevikus Maarjamõisasse kogu aktiivravi. "Teine ehitusetapp sõltub Euroopa Liidu järgmisest finantseerimisperioodist," lausus Kivastik.

Tõsised laiendusplaanid on ka Tallinnas Mustamäel asuval Põhja-Eesti Regionaalhaiglal (PERH), mille esimeses etapis ehitatakse järgmise aasta lõpuks uus 28 000 ruutmeetri suurune X-korpus. Milliseks kujuneb PERHi uue korpuse hind, ei ole veel teada, sest ehitushange alles käib. Euroopa Liit toetab PERHi uut korpust 170 miljoni krooniga.

Sotsiaalminister Jaak Aab ütles, et arvestades üha tõusvaid ehitushindasid, võib PERHi korpus tulla isegi Tartu kliinikumi omast kallim. "Olen optimistlik, et meie esindushaiglad saavad vajalikud laiendused," ütles Aab. "Haiglate enesefinantseerimise võime on oluliselt tõusnud ja loodan, et kui vaja, aitab finantseerida ka riik." Aabi kinnitusel saavad ehitatavad Tartu Ülikooli Kliinikumi ja PERHi uued korpused Põhjamaade moodsaimad.

Kliinikumi uue hoone projekteerisid Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ja inseneribüroo EstKonsult. Rõõmuse büroo on Tartusse projekteerinud ka Plasku, vangla, biomeedikumi, Hansapanga Barclay kontori ja bussijaama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing