Test: Nod32 on kiireim viirusetõrje

Enn Heinsoo 01. märts 2007, 00:00

Virus Bulletin testis 15 levinud viirusetõrje programmi Windows Vistaga ja parimaks osutus ESETi NOD32.

Firma ESET turvatarkvara NOD32 märgiti ära kahe auhinnaga: kui Virus Bulletini üheksa-aastase tegevuse jooksul enim VB100 auhindu korjanud programm ja kui kiireim Windows Vista Business 32bitises versioonis töötav lahendus 15 konkurendi seast, kirjutab TechLabs.

Raportis on ka kirjas, et kuigi Vistas on olnud edasiminekut turvalisuse osas, ei suuda operatsioonisüsteem iseseisvalt tõrjuda palju ohte. Veebruaris tehtud testis ei läbinud proovi viieteistkümnest tarkvarast neli.

"Viimasel testimisel ei lasknud NOD32 läbi ühtki viga ning tema suurim töökiirus teeb temast kõige meeldivama lahenduse Windows Vista platvormile," ütles Virus Bulletini spetsialist John Hawes.

Ka Microsofti enda toode OneCare ei läbinud ette antud ülesannet kaitsta Microsoft Windows Vistat. Tuntud tootjate valikust kukkus läbi ka McAfee VirusScan Enterprise versioon.

John Hawesi sõnul ei ole viirusetõrje tarkvara tootjatel võimalik seda välja vabandada.

"Turvafirmad saadavad vabatahtlikult tooteid testimiseks ja ma hoidsin pead käte vahel, kui nägin, kui halvasti mõned tooted tehtud olid," selgitas ta Virus Bulletini teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing