14. märts 2007 kell 7:49

Tartu linna planeeringute arhiivis möllab poltergeist

Valge korrektuuripliiats ja dokumendilehekülgede väljavahetamine iseloomustavad kirvetööd, mille seni tundmatu tegelane saatis korda Tartu linnavalitsuse planeeringute arhiivis.

Kesklinna maja kavandavat kinnisvaraarendajat tabas üllatus, kui juba kehtestatud detailplaneering salapärastel asjaoludel muutus. Keegi on esialgset dokumenti moonutanud, kirjutas Tartu Postimees.

Pärast planeeringu kehtestamist 2002. aastal on muutunud nii detailplaneeringu põhijoonis, planeeringukausta lehekülgede numbrid kui ka linnavalitsuse omaaegne lähteülesanne.

Kärbitud on Riia, Aleksandri, Soola ja Kalevi tänavaga piirnevale alale kavandatava hoone korruste arvu. Detailplaneeringu peamiseks dokumendiks olevast põhijoonisest tõmbas kellegi karvane käsi valge pliiatsi abil Soola 2 kortermajalt maha ühe korruse, asendades numbri seitse numbriga kuus.

Pliiatsiga on üle võõbatud ja seejärel ümber kirjutatud ka mitu leheküljenumbrit detailplaneeringu kaustas.

Seda, miks keegi dokumendis andmeid omavoliliselt muutis, ei oska linnasekretär Jüri Mölder öelda. Seda ei oska öelda ka linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven ega linnaarhitekt Tiit Sild.

Hetkel kuum