Suprema varahalduse strateeg Peeter Koppel ütles
aripaev.ee-le, et kõigepealt näidaku Arco Vara oma kasvu allikaid. Ta selgitas, et Merko eduloo üheks aluseks on tema hinnangul aeg, mil tegutsema satuti. "Sellist aega, kus ehitada tuleks nii palju ja nii kiiresti, meil siin ei pruugi kahjuks enam tulla," märkis ta.
Koppel lisas, et Arco Vara profiil on Merko Ehitusest siiski erinev ning enne, kui nende võimaliku edu kohta börsil midagi öelda, peaks võimalikust emissioonist rohkem teadma.
Olulised küsimused on Koppeli sõnul maht, hinnatase ja seniste omanike käitumine aktsiate börsile toomise ehk IPO käigus: kas ja kui palju nad oma osalust realiseerivad ning peamise küsimusena - miks nad emissiooni üldse korraldavad. "Mis on see edulugu, kust mina investorina peaks ootama selliseid kasvumäärasid, et ma selles äris osaleda tahaksin?" küsis Koppel.
Ka investeerimisportaali
tarkinvestor.ee omanik Kristjan Lepik leidis, et Merko Ehituse stardipositsioon oli parem.
"Seni, kuni ei ole teada tingimusi ega kindlat veendumust, et Arco börsile tuleb, ei oska täpsemalt kommenteerida. Majandustsüklit vaadates aga on selge, et Merko tuli börsile tsükli õiges faasis, Arco on tulemas halvemas faasis," vastas Lepik küsimusele, kas Arco Varal on lootust korrata Merko börsiedu.
Eile kirjutas Äripäev, et ametlikult kinnitamata andmetel soovib vahetult pärast Ekspress Grupi aktsiate avaliku pakkumise lõppu alustada aktsiamüüki börsile tulemiseks kinnisvarafirma Arco Vara. Arco Vara kuulub Arti Arakasele, Hillar-Peeter Luitsalule ja Richard Tomingasele.
"Koduturu tsükli tipul olles oleks Arcol viimane aeg börsile minna. Mida aeg edasi, seda riskantsemaks börsileminek muutub," kommenteeris võimalikku börsile tuleku plaani eilses Äripäevas Sampo Panga analüütik Rainer Änilane.