Viljandis korrastuvad kinnisvarahinnad

26. märts 2007, 00:00

2006. aasta teine poolaasta oli Viljandi kinnisvaraturul hindade korrastamise aeg - esimesel poolaastal tunda olnud äkiliste hinnatõusude järelkaja asendus aasta lõpuks stabiliseerumisega.

Hinda hakkavad kujundama ostuhuvilised. Pakkumises on stabiilselt ligikaudu 100 korterit. Korterite hinnad on poolaastaga tõusnud kuni 25% võrra ning aktiivsemaks on muutunud tehingute sõlmimine. Suure osa Viljandi elamufondist moodustavad nn magalalinnajagudes paiknevad korterid, kus piirkondade kaupa on välja kujunenud selged hinnatasemed ning kus on piisavalt lai ostjaskond. Paalalinna korterelamud on valminud valdavalt aastatel 1964-1978 ja on seega Viljandi korterelamute piirkondade hulgas vanimad.

Paalalinna plussiks on elamute hõredam paiknemine ja kaugus suure liiklusintensiivsusega tänavatest, miinuseks elamute kõrge iga ja korterite kitsas planeering. Sellele vaatamata on ostjate huvi Paalalinna piirkonna vastu hakanud suurenema, mis nähtub tehingute arvu ja keskmise ruutmeetrihinna tõusvast joonest.

Hinnavahemik on sealses piirkonnas 10 000-14 000 kr/m". Männimäe korterelamud on valminud 1980. ja 1990. aastatel. Suhteliselt tiheda hoonestusega elamurajoonina on Männimäe kompaktne ja korterite ostjate seas hinnatud.

Männimäe plussiks on uuemad elamud, korterite avaram planeering, miinuseks paiknemine suure liiklusintensiivsusega tänava ääres. Kui esimesel poolaastal oli Männimäe korteritega tehtud tehingute arv Paalalinna sama näitajaga võrreldes tunduvalt kõrgem, siis teisel poolaastal on tunda mõningast huvilangust. Hinnavahemik on sealses piirkonnas 10 000-16 000 kr/m".

Uus Maa Kinnisvarabüroo

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing