Lasteaed keset ärilinnakut

Sten-Aleks Pihlak 29. märts 2007, 00:00

"Üks suuremaid uuendusi ongi see, et lasteaed rajatakse ühe ärikeskuse südamesse," rääkis Ülemiste City tegevjuht Gunnar Kobin, kes usub, et selle projektiga muutub innovatsioonilinnakus töötavate lastevanemate elu mitu korda lihtsamaks. "Nii saaks lapse endaga sisuliselt tööle kaasa võtta."

Valmiva lasteaia muudab mugavaks ka asjaolu, et see on lahti kauem kui tavaliselt. "Ei ole nii, et pead töölt kell viis lendama, sest sinu lasteaed pannakse pool kuus kinni," ütles Kobin ning lootis, et see võimaldab lastevanematel lõpuks pärast tööd ka rahulikult trennis käia. "Eks praegu on ka treeningusaalides mingi lastehoid, kuid ega keegi seal nendega eriti ei tegele. Lastel hakkab lõpuks igav ja nii tulevadki nad jõusaali masinate vahele tuterdama."

Kui palju uus lastaed maksma läheb ja missugune see hakkab välja nägema, ei tahtnud Kobin enne operaatori väljavalimist öelda. Küll aga on otsus langetatud hoone kasuks, kus praegu asub ladu. "Otsustasime seda maja mitte maha lammutada ja just hoone põnevat arhitektuuri ära kasutada," rääkis Kobin. Hoonesse tuleb laste jaoks 1400 m2 põrandapinda ja see jagatakse viie rühma vahel. Kokku saaks lasteaeda tulla umbes 80 last, lisanduks ka sõimerühm.

Kuigi ilmselgelt jääb seda kõigi ärikeskuse töötajate lastele väheks, leidis Kobin, et alustuseks on see väga hea. "Kindlasti ei ole meil mõtet sinna praegu mitmekorruselist lastehotelli rajada. Teeme algul selle valmis ja vaatame, mis tulevik toob."

Lasteaia idee istutas Kobinile pähe IBM Eesti OÜ tegevjuht Valdo Randpere. "Meil oli juttu Ülemiste Citysse kolimisest ja Randpere ütles, et kui rajame sinna lasteaia, siis räägime edasi," pihtis Kobin.

"Lasteaed töökoha lähedal on väga hea argument firma asukoha valikul," lausus Randpere, kelle sõnul kaalub IBM Eesti OÜ Ülemiste Cityt esimese kohana, kui kolimiseks peaks minema. "Olen ise väikeste laste vanem ja tean, kui olulise osa moodustavad lapsed inimeste elust, ning samuti tean, kui suureks võib muutuda logistiline probleem selle juures."

Lasteaed on mõeldud peaasjalikult neile Ülemiste City töötajatele, kel pole lapsi veel kuhugi pandud. "Mismoodi see jaotus toimima hakkab, selgub siiski pärast operaatori valmist, kes toob meile oma teadmised," ütles Kobin ning lootis, et lasteaed võiks valmida tuleva aasta alguses.

Lasteaeda seatakse üles veebikaamerad, mille kaudu saavad vanemad oma võsukesi jälgida.

See on suurepärane idee ning osaliselt kindlasti ka Webmedia idee, sest olime esimesed suuremad üürnikud ja kirjeldasime lasteaia vajadust juba mõnda aega tagasi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing