Veebifiltriga parem ülevaade tööst

Kairi Kallas 29. märts 2007, 00:00

Veebifilter muudab interneti kasutamise ettevõttes jälgitavaks ja võimaldab soovimatut tegevust kinni keerata.

Veebifilter on kas tarkvaraline või riist- ja tarkvaraline veebikasutuse haldamise lahendus. Samas annab veebifilter ülevaade kogu asutuse internetiliiklusest - saate teada, mis teie ühenduse kaudu sisse ja välja liigub. See aitab omakorda kehtestada ettevõttesiseseid reegleid ja võimaldab saada iga kasutaja kohta interneti kasutamise raporteid.

Pea pooled töötajatest laadivad töö ajal erinevate vahenditega alla meediafaile, mis koormab süsteemi asjatult ning muudab kogu selle aeglaseks ning ebastabiilseks.

Üks veebifiltri häid võimalusi on ka pordipõhine filtreerimine ja blokeerimine. Selle kaudu saab blokeerida või filtreerida kõiki tegevusi internetis, samuti ligipääsu veebile, suhtlusruume, partnervõrke (peer-to-peer network), teadetetahvleid ja hüpikaknaid.

Veebifiltri valimisel tuleb tähelepanu pöörata kasutusmugavusele. Enamasti on nende kasutajaliides siiski mugav ja lihtne, administreerimiseks ei pea olema IT-spetsialist. Eeliseid võiks siin olla riist- ja tarkvaralisel kompaktlahendusel, mille paigaldamine võtab kõigest mõne minuti. Tarkvaralise veebifiltri paigaldamine on üldjuhul tülikam.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing