Kevadel tuleks lasta autot hoolega kontrollida

Ardo Kalda 30. märts 2007, 00:00

Rain Tali Info-Auto Fordi teenindusest nendib, et talviste ja varakevadiste teeolude ja ilmastikutingimuste tulemusel on soovitav oma sõiduk kevadel üle kontrollida, et tagada muretud kilomeetrid suviseks hooajaks.

Tali sõnul on lihtsam ja ka odavam sõiduk kontrollida lasta eelseisval rehvivahetusel. Kuna rehvivahetus eeldab rataste eemaldust ja sõiduki tõstmist, siis kontrolli vajavatele kohtadele on ligipääs lihtsustatud.

Rehvide vahetamise ajal on soovitav jälgida all olnud rehvide seisukorda ja kulumise ühtlust. Ebaühtlane kulumine annab märku roolisüsteemi detailide kulumisest või lihtsalt silla reguleerimise vajadusest. Eesti teede kehv olukord võib põhjustada detailide varajase väsimise. Et vältida ebameeldivusi, on soovitav kontrollida sildade, liigendite, laagrite, pukside ja vedrustuse seisukorda. Kindlasti tuleks üle vaadata ka pidurid, puhastada need mustusest ja vajadusel vahetada. Sõiduki all tuleks kindlasti kontrollida torude, voolikute, juhtmete ja väljalaskesüsteemi võimalikke kahjustusi. Kahjustusi võis tekitada näiteks lumevaalust läbisõit.

Hindama peaks kindlasti ka esiklaasi ja klaasipuhastajate seisukorda. Kui päike on madalal, on kahjustatud klaasi ja halbade klaasipuhastajatega sõitmine ohtlik juhile endale ja kaasliiklejatele.

Põhja politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna ülemkomissari Villu Vane sõnul võib veel talverehvidega terve kuu sõita ja aprillituisud ei ole meie maal just haruldased. Vane soovitab suverehvidega üleminekule kannatada.

Pigem karta kui kahetseda, sest mitmed ohvritega õnnetused on juba sel põhjusel toimunud, et juhid on liialt vara talverehvid hoiule andnud.

Tähetorni autopesula juhataja Kristjan Petersoni sõnul tuleks kriitilise pilguga ka auto puhastuse pool üle vaadata. Teatavasti tekitab talv rohkem pigi auto värvkattele kui suvi.

Auto interjööri kiputakse talvel saabastega palju soola vedama ja see kipub polstrile rante jätma. See tuleks sealt kindlasti välja pesta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing