Eesti Ehitab tuleb taas

Tiina Kolk 02. aprill 2007, 00:00

Eesti Ehitab on varakevadine suursündmus nii ehitusspetsialistidele kui ka tavaehitajatele, sest messi väljapanekud võimaldavad neil kursis olla ehitusvaldkonna arengu ja uudistega. Tänavu keskendutakse aktuaalsetele ehituskvaliteedi küsimustele, märgib projektijuht Epp Sultsmann.

Sama pikkade sammudega, nagu Eestis on arenenud ehitustegevus, on ka ehitusmesside hoog kasvanud. 1990. aastate esimesel poolel korraldati ehitus- ja sisustusmesse nii Eesti Näituste messikeskuses, lillepaviljonis, lauluväljakul kui ka linnahallis. Nüüdseks on turg teinud oma korrektiivid ja elujõulisust näitavad vaid tugevamad projektid. Viimastel aastatel on korraldatud ehitusmesse ka Tartus ja Pärnus.

Ajaloost on teada, et traditsioonilist ehitustegevust esitles 1990ndate alguses Expoprojekti korraldatud mess Rebuilding, mille parimaid traditsioone jätkab 1997. aastast mess Eesti Ehitab, mis on teinud aastatel 1997-2007 läbi stabiilse arengu ja kinnistunud Eesti messikalendris.

"Ühelt poolt on korraldaja investeerinud messikeskuse arengusse ja püstitanud nüüdisaegseid messihalle. Ehitusmessi ajal on kasutusel ka mobiilne lisahall," kommenteerib projektijuht. "Teisalt on tõusnud eksponentide teadlikkus ja soov disainilahendusega messistendi abil saavutada messil osalemise eesmärgid."

"Ehitusmessi korralduses on aastatega muutunud kindlasti nõuded ekspositsioonipinna suurusele ja kvaliteedile. Firmad on teadvustanud messil osalemise multifunktsionaalsust võrreldes teiste meediumitega. Ühtegi teist meediumit ei saa kasutada nii individuaalselt, kusagil mujal ei saa kliendiga nii vahetult suhelda, vaid messil on võimalik oma toodete ja ettevõtte eeliseid, usaldatavust ning head teenindustaset selgelt välja tuua," nendib Epp Sultsmann.

1990ndate lõpul osalenud firmadest esinevad ka tänavu näiteks Saint-Gobain Ehitustooted, EEK Trade, OÜ Erek, AS Fertil, Glaskek, EM-Serv, Devi Eesti, OÜ Katrenol, AS Silikaat, AS Tallmac, AS Viking Window, OÜ Velux Eesti jmt.

Aastatega on täienenud ka messi temaatika ja selle esitlusviisid. Ehitusmess on kaasas käinud ühiskonna väärtushinnangute, probleemide ja suundumustega. Messi seminariprogrammis käsitletud problemaatika hõlmab nii ehitustegevuse regulatsiooni kui ka ehitust inimese, keskkonna ja tehnoloogia tasakaalu mudelis.

Messi Eesti Ehitab kasvav populaarsus nii osalevate firmade kui ka arvukate külastajate hulgas on ilmekaks tõendiks messi vajalikkusest Eesti majandusele tervikuna ning ehitusturule esijoones. Eelmisel aastal külastas messi üle 44 000 ehitushuvilise, sedastab messi Eesti Ehitab projektijuht Sultsmann.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing