Erinevalt Kalamajast kujutab Koplisse kolimine endast tõsist väljakutset

Margit Sild 02. aprill 2007, 00:00

Kui Kalamaja asum on juba ammu muutunud ostjate seas populaarseks, võib Koplisse elama asumine tunduda sealset piirkonda võõristavale kinnisvaraotsijale tänini harjumatu mõttena ning suure väljakutsena.

Ka kinnisvaraarendajad on olnud Kopli suhtes kaua äraootaval seisukohal ning uusarendusi on sealses piirkonnas väga vähe. Õnneks on olukord hakanud muutuma ja uue elu on saanud mitu huvitavat maja.

Eelkõige ongi arendustegevus piirdunud vanade unikaalsete hoonete rekonstrueerimise ja renoveerimisega. Sellistes ebastandardsetes hoonetes ja industriaalses keskkonnas asuvate korterite vastu on ostjatel olnud suur huvi.

Piirkonna potentsiaali näevad ka investorid, sh välismaalastest ostjad. Koplis leidub huvitavat ja unikaalset kinnisvara, mille hinnatase jääb oluliselt alla kesklinna korterihindadele.

Mõnigi sajandivanuses majas asuv kodu võib olla võrdväärne vastane vanalinna ajaloohõngulisele korterile.

Koplisse investeerijale saab ostuotsust tehes määravaks siinse elukeskkonna perspektiiv, ta vaatab väga hoolikalt paikkonna arengusuundi, tutvub detailplaneeringutega jne. Väga oluline on, et hoone oleks renoveeritud ja sel oleks mingi arhitektuuriline või ajalooline eripära.

Otsust mõjutab ka ümbruskonna väljanägemine tervikuna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing