Ehitusmessi buss leevendab parkimismure

Kadri Tamm 10. aprill 2007, 00:00

Seoses suure külastatavusega on messide ajal olnud probleemiks autode parkimine. Sel aastal pannakse Epp Sultsmanni sõnul marsruudil kesklinn-messihall käima City Touri kahekordne buss, mis sõidutab külastajaid kesklinnast messikeskusesse täistundidel ja tagasi linna pooltundidel ning mida saab soovi korral peatada igas teeäärses bussipeatuses.

"Nõu ja uusi mõtteid saab pea iga ehitusega seotud teema kohta," ütleb messi projektijuht Epp Sultsmann. "Lisaks on messil tänavu esindatud ka kinnisvarafirmad, kes tutvustavad oma arendusprojekte."

Traditsiooniliselt toimuvad messil ka tooteesitlused, infotunnid ja seminarid. Neist suurim, Eesti Ehituskeskuse korraldatav seminar "Kvaliteet ehituses" toimub 13. aprillil. Esmakordselt on kavas ka tööriiete moedemonstratsioon.

Eesti Ehitab on seekord ligi meelitanud nii vanu olijaid kui ka neid, kes siin seni käinud ei ole. Kokku osaleb tänavu messil üle 320 firma 11 riigist. Oma esindused on väljas ehitusettevõtetel Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Poolast, Valgevenest, Venemaalt, Tšehhist, Itaaliast, eksootilisematest maadest on esindatud Korea. "Koreast tullakse meie messile esimest korda, nende ettevõte HK Entop pakub erinevaid paneele, barjääre jt detaile teeohutuseks," räägib Epp Sultsmann.

Ka Eesti suuremad ehitusettevõtted tutvustavad oma tegemisi ja uudistooteid: "Uutest toodetest esitletakse näiteks Viisnurga trükitud kattega laeplaate, uusi katusekive Est-Stein Protector Lafarge Roofing OÜlt, samuti soojussüsteemi Unitherm Uninaksilt," sõnab Sultsmann.

Traditsiooniliste ja keskkonnasäästlike materjalide kasutamist ehituses ja renoveerimisel propageeriva Safran OÜ messiuudiseks on sel aastal savivärvid.

Messilt võib leida uudseid põrandakattematerjale, näiteks nõelviltvaip ja eksklusiivsed parketid. Seinakattematerjalide hulgas näidatakse viimastel aastatel taas populaarseks muutunud vineerist paneele, palju on uudistooteid ka sanitaartehnika tootjatel ja edasimüüjatel.

Energiasäästuks pakuvad võimalust nii Viking Window VW 3 klaasiga energiasäästlik aken kui ka erinevad uued maa- ja õhk-, õhk-vesisoojuspumbad ning päikesepaneelid firmadelt ABC Kliima, Soojuspump, Airwave, Movek Grupp, PG Ehitus ja teised.

Uudseid automaatika- ja juhtimissüsteeme esitlevad firmad Siemens, Larmia Control. Ehitusmasinate valdkonnas demonstreerib Laadur OÜ esmakordselt uut Hitachi roomikekskavaatorit ZX 210.

"Eelmisel aastal külastas messi üle 44 000 ehitushuvilise. Sel aastal loodame taas saavutada uue külastajate rekordi," lubab Epp Sultsmann. Messi külastajate ja osalejate arv on kasvanud iga aastaga.

"Eesti ehitab 2007" ekspositsioon paikneb tänavugi messikeskuse kõigis statsionaarsetes paviljonides. Lisaks on spetsiaalselt messiks püstitatud ajutine kerghall ning avaväljakud. Messi ekspositsioonipind on umbes 17 000 m".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing