Parun Rothschildile omistatakse ütlust, et parim aeg aktsiaid osta on siis, kui tänavatel voolab veri. Kui olla küüniline, siis tundub, et Tallinna börsi jaoks oli linnas verd vähevõitu, mistõttu aktsiate hinnalangus oli suhteliselt mõõdukas.
Ehkki päevasiseselt kukkus Tallinna Vesi aktsia hind üle kaheksa protsendi, jäi päeva lõpu seisuks tagasihoidlikum 3,77 protsenti ning sulgemishinnaks kujunes 239,39 krooni.
Suurimad hinnalangused tulid börsi lisanimekirjas, kus Kalevi aktsia hind kukkus 5% ja Viisnurga aktsia 4,4%. Põhinimekirja suurimaks kukkujaks osutus ootuspäraselt Norma aktsia, mille hind langes nelja protsendi võrra. On ju Norma tulubaas seotud tugevalt Venemaaga ning investorite reaktsioon seetõttu loomulik. Tõsi, neid investoreid oli väga vähe. Kunagise tööstuse lipulaeva aktsiaga sooritati vaid viis tehingut, mis andis aktsiate päevakäibeks veidi üle veerand miljoni krooni. Suurima käibe, 23 miljonit krooni, sai Tallinki aktsia, mille hind langes 2,3 protsenti.
Tänavarahutused panid punkti aprillikuu suhteliselt heale algusele Tallinna börsil, mistõttu luhtusid lootused, et pärast veebruarikuist tugevat langust turg stabiliseerub. Kümne enamkaubeldava aktsia hinnaliikumist peegeldav Äripäeva indeks langes aprillikuus 3,17 protsenti, 2561,21 punktini. Aasta tagasi kerkis indeks aprillis protsendi võrra, millele järgnes mais pea 10% kukkumine. Toona oli languse põhjuseks aktsiaturgude üldine langus arenevatel turgudel ja dividendide väljamaksmine.
Ka sel aastal on ehk mõistlik kuulata Wall Streeti vana soovitust mais aktsiad ära müüa ja oodata uute ostmisega sügiseni.