Pealinna vaeslaps botaanikaaed

Margus Kingisepp 04. mai 2007, 00:00

Kinnisvarabuumiga koos on kasvanud inimeste huvi aedade ja haljastuse vastu. Meie ülesanne loodusliku mitmekesisuse säilitamise kõrval on ka keskkonna- ja loodushariduse edendamine ning praktikabaasi võimaluste pakkumine.

Rahva huvi on hästi näha, kuna järjest enam küsitakse nõu. Peamiselt uuritakse e-kirja teel, vahel tullakse kohale. Vastame alati huvilistele, midagi seletamata ei ole jäänud.

Külastajate hulk võiks siiski tunduvalt kiiremini kasvada, kui oleks võimalused kollektsioone uuendada ja laiendada. Viimast takistab meie eelarve ja maaküsimus - reformimata riigimaale ei ole lubatud piirdeaeda püstitada, mis on vältimatuks eelduseks kollektsioonide tõhusale kaitsele vandaalide vastu. Ei ole võimalik amortiseerunud kasvuhoonetes eksponeerida tänapäevaseid taimekasvatusviise, mis imiteerivad looduslikke kasvutingimusi.

Vajadus kollektsioone uuendada ja laiendada tuleneb ka sellest, et aprillis Hiinas Wuhanis ülemaailmsel botaanikaaedade 3. kongressil saavutatud kokkuleppe kohaselt külastatavad järgmisel kongressil Helsingis kolme aasta pärast ühel päeval delegaadid ka Tallinna ja Tartu botaanikaaedasid. Loodame, et linn raha leiab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing