4. mai 2007 kell 7:18

Inglismaa avab ligipääsu UFO-toimikutele

Briti kaitseministeerium kavatseb avada oma UFOde kohta käivad salatoimikud.

Seni pole veel teatatud kuupäeva, millal 1967. aastast alates koostatud raporteid saab avalikult lugeda, kuid ilmselt juhtub see lähinädalail.

Märtsis teatas Prantsuse kosmoseagentuur, et avab ligipääsu UFO-toimikutele, olles ühtlasi esimene selline riik maailmas, kirjutas The Guardian.

UFO-uurijaid huvitab ilmselt kõige rohkem, mida peidavad valitsuse paberid Briti ühe kuulsaima UFO-juhtumi kohta Rendhleshami metsas Suffolkis 1980. aastal. Seda juhtumit on nimetatud ka Briti Roswelliks 1947. aastal USA intsidendi põhjal.

Rendleshamis oli mitmeid teateid, et sinna võis maanduda UFO. Raportitest peaks selguma, kas arvatavast maandumispaigast leiti radioaktiivset kiirgust või mitte.

Sheffield Hallami ülikooli ajakirjandusõppejõud ning UFO-loogia teemalise raamatu autor David Clarke ütles, et kaitseministeeriumi arhiivis leiduvate toimikute avaldamine muudab keerulisemaks väited, et tõendeid tulnukate olemasolust on varjatud. "Mida rohkem sellist infot ilmub internetiküljel või rahvusarhiivis, seda odavam on see maksumaksjale, sest infovabaduse akti põhjal tuleb igale inimesele, kes nende sündmuste kohta infot küsib ka vastata."

Dokumendid sisaldavad arvatavate UFO-nägijate tunnistusi, nende hulgas on palju lendureid ja sõjaväelasi.

Palju sellest infost on kogutud väikese sõjaväeluurerühma DI55 poolt, mõne juhtumi puhul arvatakse, et sõjavägi on neid edasi uurinud, kuid uurimistulemusi pole iial avaldatud.

Avaldamisele tuleb 24 toimikut, igas neis 200-300 raportit UFOde nägemise kohta, lisaks kaitseministeeriumis koostatud materjalid ning kirjavahetus.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Hetkel kuum