Agnes Ojala • 6. mai 2007 kell 14:32

Politseinike toetamiseks avatakse pangakonto

Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni (IPA) Eesti osakond avab esmaspäeval, 7. mail, pangaarve, kuhu saab teha ülekandeid möödunud nädala sündmustes osalenud politseinike taastumise toetuseks.

"Konto avamise tingis mitmete ettevõtete ja eraisikute soov toetada politseinikke pühendunud teenistuse eest avaliku korra tagamisel," ütles siseminister Jüri Pihl.

"Politseinikeni on jõudnud palju häid soove ja tunnustust, mis näitab ühiskonna toetust meie tegevusele. Inimestel on siiras soov oma abi pakkuda, olgu selleks hea sõna, astumine abipolitseinikuks või rahaline ülekanne trauma saanud politseinike taastumiseks ja motiveerimiseks."

Konto on avatud IPA Eesti nimel SEB Eesti Ühispangas numbril 10402017589005. Ülekandeid saab teha alates esmaspäevast, 7. maist. Ülekande juurde võib märkida oma soovi, mis otstarbel raha kasutatakse, teatas siseministeerium.

Ettepanekuga tunnustada ja toetada möödunud nädala sündmustes osalenud korrakaitsjaid tuli välja Euroopa Liidu maja omanikfirma Norber Grupp OÜ, mille juhataja Jaanus Paasi pakkus ettevõtte nimel esimese annetusena 50 000 krooni.

IPA (International Police Association) ehk Rahvusvaheline Politseiassotsiatsioon on suurim politseiteenistujate rahvusvaheline ühendus. IPA üheks eesmärgiks on arendada võimaluste piires oma liikmete rahvuslikke ja rahvusvahelisi kultuuri sidemeid, inimeste- ja rahvastevahelist sõprust ning kindlustada rahu püsimist.

Hetkel kuum