Põhjamaade alternatiivturg tuleb Eestisse

ÄP 08. mai 2007, 00:00

Baltimaade alternatiivturg First North hakkab tegutsema paralleelselt Tallinna, Riia ja Vilniuse börside korraldatava reguleeritud turuga, pakkudes madalamate nõuete ja reeglitega parimat lahendust kohalike kasvuettevõtete ja investorite vajadustele.

Kõik Tallinna, Riia ja Vilniuse börsi liikmed saavad ligipääsu Balti alternatiivturule First North, mis annab ka investoritele lihtsa ligipääsu alternatiivturule ja laiemad investeerimisvõimalused. Investeerimine alternatiivturule First North võib kaasa tuua suuremaid riske, kuid võib pakkuda ka suuremat tulu. Seetõttu eeldab alternatiivturule investeerimine investoritelt reguleeritud turuga võrreldes põhjalikumat analüüsi ja ettevalmistust.

"First Northi kaudu on kasvuettevõtetel kapitali kaasamine lihtsam ning see soodustab majanduskasvu kogu regioonis. First Northi laienemine Balti regiooni annab investoritele laiemad investeerimisvõimalused ning ettevõtetele on alternatiivturg esimeseks sammuks börsi põhinimekirjas noteerimise suunas," kommenteeris OMXi president Jukka Ruuska.

Kõigil alternatiivturu ettevõtetel peab olema nõustaja, kes on vahemeheks ettevõtte, börsi ja investorite vahel. Alternatiivturu nõustaja on ettevõtte partneriks, analüüsides ettevõtet enne alternatiivturule kauplemisele võtmist, toetades ettevõtet kogu protsessi vältel ning informeerides ettevõtet kõigist alternatiivturu nõudmistest ja kohustustest. Nimekiri alternatiivturu nõustajatest avaldatakse First Northi veebilehel, kus ettevõtetel on võimalik endale sobiv nõustaja valida.

"Suurepärane ärikeskkond ja liberaalne majanduspoliitika on ühed põhjustest, miks Eestit peetakse Baltimaade väärtpaberituru südameks ning alternatiivturu väljatöötamine suurendab investeerimisvõimalusi Balti väärtpaberiturule veelgi. Väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele on First North ideaalne vahend kapitali kaasamiseks, nähtavuse ja tuntuse suurendamiseks ning äri laiendamiseks," ütles Tallinna börsi tegevjuht Kalle Viks.

Balti alternatiivturg First North avatakse Tallinnas, Riias ja Vilniuses 2007. aasta jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing