No-Big-Silence'i 10 plaadiaastat

Mari Hiiemäe 11. mai 2007, 00:00

See pole sünnipäevapidu klassikalises mõttes, sest No-Big-Silence ei pea mitte bändi rajamise aastapäeva, vaid kümne aasta möödumist oma esimese heliplaadi ilmumisest. Kokku on No-Big-Silence ilmutanud viie albumi jagu muusikat, millest üks on valminud internetiversioonis. 1997. aastal nägi ilmavalgust ansambli esikplaat "99".

Kontserdil saab näha bändi täies ilus ning koosseisus. Lisaks tavanelikule, kes annavad No-Big-Silence'ile tema praeguse näo (Cram - vokaal, Villem Tarvas - bass, Kristo Rajasaare - trummid ja Kristo Kotkas - kitarrid) liituvad kontserdil põhikoosseisuga ka endised liikmed Marko Atso ja Raimo Jussila.

Kristo Kotkas lubab, et ansambel näitab peol kõike, mida nad No-Big-Silence'i nime all seni teinud on. Atso ning Jussila abiga esitab bänd tolleaegse originaalkoosseisuga mõne loo ka päris esimeselt albumilt, mida pole live'is mängitud enam aastaid. Seetõttu kujuneb kontsert eriti huvitavaks.

No-Big-Silence'i algusaegadel ei kasutanud bänd veel elektroonilist sound'i, mis on ansamblile praegu iseloomulik. Esimese albumi lugudega püüab No-Big-Silence üles leida ansambli tolleaegse kõla. "Sel ajal olime klassikalises mõistes rokkbänd. Süntide ja muude masinatega hakkasime mässama pärast esimest plaati," ütleb Kotkas.

Kindlasti kuuleb kontserdil mõnd lugu ka Peeter Volkonski projektist "Kuidas kuningas kuu peale kippus", millest sündis 2004. aastal koos "Kosmikutega" samanimeline heliplaat.

Õhtu rõhk on No-Big-Silence'i loomingu ülevaatekontserdil. Külalisbändid täispika kavaga välja ei tule, nende esinemised jäävad umbes poole-kolmveerandi tunni kanti. Eestikeelset rokkmuusikat viljelev noor bänd HND esitleb oma aprillis ilmunud heliplaati ning soomlaste 45 Degree Woman mängib tervituseks noppeid oma tavarepertuaarist. 45 Degree Woman on rokkbänd, mis kasutab nagu No-Big-Silence'gi muusika loomisel mõnevõrra elektroonika abi, kuid kõlab juubilarist ehk veidi meloodilisemalt.

No-Big-Silence lubab kindlasti teha pikema kontserdi kui tavaliselt, nii et planeeritud kolmetunniline õhtuprogramm võib kesta plaanitust kauemgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing