Öö täis uut muusikat

Mari Hiiemäe 18. mai 2007, 00:00

Esinejate valik on väga mitmekesine. Kui eelmisel aastal keskendus Kumu ÖÖ peamiselt elektroonilisele klubimuusikale, siis seekord on piire nihutatud kaugemale.

Ürituse ühe eestvedaja Helen Sildna sõnul täidab Kumu ÖÖ-l kunstimuuseumi saalid eksperimentaalne uus muusika, mis võib huvitada paljusid. Juba eelmisel aastal kogus üritus ligi 1700 külastajat. Tänavu ootab Kumu muusikasündmust kaema vähemalt 2000 inimest.

Programm on planeeritud nagu eelmiselgi korral kolmele lavale. Kõik suuremad live-esinejad astuvad üles Kumu suures näitusesaalis. Seal näeb legendaarset Briti basskitarrimängijat Jah Wobble'it seitsmeliikmelise bändiga, Jimi Tenorit kuueliikmelise saateansambliga ning esineb ka Vaiko Eplik&Eliit suures live-koosseisus. Fuajeelava on elektroonilise muusika ning pisemate projektide päralt. Siin astuvad üles briti artistid Bola ning Clark, omanäolised ning läbinisti eksperimentaalse ning elektroonilise muusikupalega esinejad, kellest viimane rikastab oma etteastet trummidega.

Enamik Kumu ÖÖ esinejaid tutvustavad üritusel enda uusimat plaati või alles ilmumata plaadimaterjali. Eesti tegijatest kannab Broken Time Orcestra fuajeelaval ette oma uusimat loomingut albumilt "Surmal on meie jaoks tähendus" ning uut heliplaati tutvustab ka Kaido Kirikmäe.

Kumu auditooriumis, ainukeses kohas, kus on ka istmed, valitseb meditatiivne atmosfäär. Seal esitatav muusika sobib istudes kuulamiseks ning süvenemiseks.

Mira Calix (UK) on auditooriumi esinejatest vast nimekaim ning ainulaadseim. Calix koostab oma muusika paljudest intiimsetest pisiasjadest, lisab neile loodushelisid ning töötleb saadud segu elektrooniliselt. Tulemuseks on detailikirju, kuid üldpildis rahulikuna kõlav ja nauditav muusika.

Ukrainlasest pianist Lubo-myr Melnik eristub ülejäänud artistidest klassikalise muusika tausta poolest. Tema vahendiks on klaverihelid, mida ta muusikaloomisel siiski küll päris tavapärasel kombel ei kasuta.

Helen Sildna märgib, et Kumu ÖÖ on suunatud väga laiale huvigrupile, keda tõukab huvi teistmoodi kultuuri või lihtsalt erilise sündmuse vastu. Territoorium on suur ja lai ning artistid erinevad. Publikul on võimalus vaadata hoonet ennast ning osa saada uuendusliku muusika võidukäigust.

Soovijad võivad ennast vabalt tunda ning tantsida, kui muusika neid selleks inspireerib. Eelkõige on Kumu ÖÖ muusika siiski kuulamiseks ning enamus esitajaid ei paku vaatamata elektroonilisele sisule tantsumuusikat.

Lisaks muusikale esitleb Kumu ÖÖ ka videoprogrammi "Time.Space.Reflection".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing