Loovust soosiv keskkond mõjutab üha enam organisatsioonide ülesehitust ja juhtimisstrateegiaid, seda nii operatiivsel, strateegilisel kui ka ettevõtete vahelisel tasandil. Harjumuspärased põhjused, miks üks või teine äriline ettevõtmine edukaks osutub, on praegusel ajal radikaalselt muutumas. Sel seminaril vaadeldaksegi, kuidas rakendada loovust ettevõtte igapäevategevuses ning kuidas sellest tulenevaid muutusi juhtida.
Oma kogemusi jagavad Beal Institute for Strategic Creativity juht ja konsultant Alexander Manu, IVANAhelsinki asutaja ja loovjuht Paola Ivana Suhonen, Finnish Design Management Institute'i õppejõud ning ettevõtja Peter McGrory.
FutureSense seminaridest teeb kokkuvõtte EKA erakorraline professor ja tegevdisainer Martin Pärn.
"Minu jaoks on see seminaride seeria osutunud vägagi edukaks projektiks eelkõige kunstiakadeemia positsiooni kindlustamisel või õigemini öeldes - usalduse tekitamisel, et EKA on tõesti see koht, mille kaudu disainialane know-how meie ühiskonda lekib. Hoolimata kunstikooli auväärsest mainest on EKA-l täiesti roll olulise lisaväärtuse tekitajana siinses väga reaalses majandusruumis," selgitab Pärn.
See arusaam, et disainist tõuseb kasu, on laias laastus olemas, kuid fakt on, et disaini ei osata kasutada ja neid protsesse ei osata juhtida.
Autor: Tiina Kolk