Autoregistrikeskuse (ARK) eksjuht Eero Till
nõuab endale osaks saanud kohtuvintsutuste eest kohtu kaudu üle 1,5 miljoni
krooni valuraha, kirjutas postimees.ee.
Riigihangete seaduse rikkumises ja riigile miljonite kroonide suuruse kahju tekitamises süüdistatud Till esitas hagi Tallinna halduskohtusse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning prokuratuuri vastu.
Kuni 2003. aasta sügiseni ARKi juhtinud Tilli vastu sepitseti prokuratuuri ja kaitsepolitsei koostöös süüdistus, kuid ARKi eksjuht oli süütu, kommenteeris Postimees Online´ile Eero Tilli esindav vandeadvokaat Sulev Raudsepp.
«Minu kliendi vastu käivitati majandusministeeriumi ja prokuratuuri poolt ulatuslik laimukampaania. Näiteks teatas prokurör esimese astme istungi järel pressile, et Till mõisteti süüdi, kuid vaikis talle teada olevast edasikaebamise otsusest,» meenutas kaitsja.
Raudsepp süüdistab Tilli laimamises ka ajakirjandust, kes ei suvatsenud kuulata nende kui teise poole seletusi ning tugines vaid prokuratuurist saadetud infole.
Kuna ajakirjanduses ilmus Tilli kohtuasjast ülevaateid, ei võetud meest tööle ühelegi ARKi juhi kohaga samaväärsele töökohale ning ta oli kaitsja sõnul sunnitud end töötuna arvele võtma. Lisaks oli Till sissetuleku saamiseks müünud korteri ning kolinud elama abikaasa suvilasse.
Hagi aluseks on advokaadi kinnitusel võetud aastate jooksul saamata jäänud tulu – mis arvestatakse mehe viimase töökoha, ARKi juhi keskmise palga järgi – ja Tillile tekitatud moraalne kahju.
Advokaadi kinnitusel nõuavad nad vintsutuste eest minimaalselt 10 000 krooni kuu kohta. Kui kaua kohtu menetlustoimingud aega võivad võtta, kaitsja prognoosida ei tahtnud, kuid pakkus, et aastapäevade jagu võib see küll aega võtta.
Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi rikkus Till riigihangete seadust, sest tellis AS-ist Number sõidukite registreerimismärke, kuigi neid oleks neli korda odavamalt valmistanud AS Teede REV-2.
Väidetavalt oleks riik majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi arvutuste järgi ASi Teede REV-2 teenust kasutades aastas kokku hoidnud 10 miljonit krooni.