Kaoses sõidavad praamid vaba graafikuga

Jaana Pikalev 12. juuni 2007, 00:00

Praamijärjekorrad tekivad põhiliselt nädalavahetuste tippaegadel. Jaanipäeva näitel ütleb Väinamere Liinid OÜ teenindusjuht Anu Hiiuväin, et inimesed tulevad saartele 3-4 päeva jooksul, kuid lahkuvad valdavalt pühapäeval alates lõunast.

Seetõttu on neil aegadel vähendatud broneeringulimiite ja suuremat osa sõidukeist teenindatakse üldjärjekorra alusel.

Broneeringu saab ka suuremate limiitide korral siiski vaid väike osa soovijatest. Enamik peab nagunii sõitma üldjärjekorras.

"Broneeringulimiitide vähendamine tippaegadel kiirendab järjekorra liikumist ja maikuu ning juuni algus on näidanud, et nii ei teki ülipikki järjekordi," selgitab Hiiuväin ja lisab, et nii käib ka broneeringuta piletite müük kiiremini.

Laevakompanii avas mais uue veebikeskkonna, kus saab ööpäev läbi sõidukikohti kinni panna. Sõiduauto koha broneering maksab internetis 25 krooni. Telefonibroneering maksab endiselt 50 krooni sõiduauto kohta.

Kuivastu-Virtsu liinil on sõidugraafik maksimaalse tihedusega. Laevad väljuvad igal täistunnil, lisaks on iga päev graafiku pikendamiseks öised reisid, mis väljuvad 1.00 Kuivastust ja 2.00 Virtsust.

Liinil on kaks väikest lisalaeva, mis lastakse käiku vajaduse korral. Tippaegadele planeeritakse need juba varem.

"Et vedada üle maksimaalsel hulgal reisijaid, lähevad laevad vabagraafikule niipea, kui graafikujärgsete ja abilaevade reisidega ei suudeta enam rahuldada sõidunõudlust," kommenteerib Hiiuväin.

Piletihindade kohta rõhutab Hiiuväin, et reedeti alates kell 13 on sõiduki piletihind mandrilt saarele sõites poolteist korda kallim ja sama kehtib ka pühapäeviti saarelt mandrile minnes.

Kõrgem hind ei kehti aga Saaremaa ja Hiiumaa elanikele ning ettevõtetele, kes on sõlminud kliendilepingu.

Hiiuväin soovitab klientidel piletimüügi kiirendamiseks panna valmis sõiduki tehniline pass, veebibroneeringu väljatrükk, soodustust võimaldavad dokumendid ning sularaha, kuna teistes sadamates peale Virtsu ei ole sularahaautomaate.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing