Agnes Ojala • 2. juuli 2007 kell 12:46

Riik annab Gruusia, Moldova ja Ukraina ülikoolidele 2 miljonit

Välisminister Urmas Paet allkirjastas käskkirja, millega välisministeerium eraldab 1 899 782 krooni Gruusia, Ukraina ja Moldova ülikoolide kaasamiseks siirdeuuringute võrgustikku.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Euroopa ühiseid väärtusi kandvate Põhjala ja Baltimaade kogemuste jagamine oluline nende riikide arendamisel. "See aitab kaasa kiiremale reformide läbiviimisele Gruusias, Ukrainas ja Moldovas, mis on oluline eeldus lähenemisel Euroopa Liidule ja NATOle," vahendas Paeti sõnu ministeeriumi pressitalitus.

Tartu Ülikooli Euroopa Liidu Kolledži projekti eesmärgiks on tugevdada Gruusia, Moldova ja Ukraina ülikoolide sotsiaalteaduste valdkonna akadeemilist kompetentsi, kaasates need riigid Põhjala-Balti-Venemaa siirdeuuringute võrgustikku.

Projekti kogumaksumus on 2,2 miljonit krooni ning see kestab kuni 2010. aasta 31. oktoobrini. Selle vältel toimuvad siirdeuuringute ja -õpingute valdkonna ekspertide vastastikused akadeemilised töövisiidid ning ühisseminarid. Samuti eraldab Tartu Ülikooli Euroopa Kolledž rahvusvahelise siirdeuuringute programmi Prometheus raames avaliku konkursi korras 8 täisstipendiumit õppeaastas.

Välisministeeriumi eelarves on 2007. aastal arengu- ja humanitaarabivahenditeks ette nähtud 23 miljonit krooni.

Hetkel kuum