Sümfoonia oleks võinud kõvem olla

Henrik Aavik 20. juuli 2007, 00:00

Laupäeval esinesid Haapsalu linnuse hoovis Led-Zeppelini tribuutansambel Led R koos Narva sümfoonikutega, viimased olid paraku paigutatud laval bändi taha ning veidi vaiksemaks keeratud.

Sellisel võimsal kooslusel peaks minu arvates mõlemal projekti osapoolel olema laval võrdne roll mängida. Zeppelin on klassika, tema lood on juba kuuldud nii plaadilt kui ka Led R-i esituses, nüüd olekski soovinud kuulda mida sümfooniaorkestril öelda on. Siiski oli neid kuulda peamiselt siis, kui bänd neile mõne loo alguses sõna andis, nad olid lugudes umbes sama kaaluga kui klahvpillimängija. Võimsust oli, aga oleks oodanud rohkem.

Seaded olid iseenesest kenad, Anatoli Štšura juhitav kollektiiv tegi head tööd ja Andrus Lillepea trummide taga jäädvustas ennast kuulajate mällu tükiks ajaks.

Kontsert mulle meeldis. Lihtsalt kui kaks nii head maitseainet suppi segada, siis on ootused roale kõvasti kõrgemad kui muidu.

Lavalt reklaamiti ka plaati, kus kõik koos tehtud lood peal, "Led the R Out". Kuna ka plaadi nimes olid sümfoonikud tahaplaanile jäänud, siis ma igaks juhuks ei ostnud, kuulan Zeppi edasi. Võib-olla järgmisel korral, ameerika autode šõul on Led R püsiesineja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing